14°C deszcz

Inwestor Galerii Kupieckiej odpowiada na doniesienia

Inwestycje, Inwestor Galerii Kupieckiej odpowiada doniesienia - zdjęcie, fotografia

Budowa Galerii Kupieckiej nie schodzi z ust mieszkańców Otwocka – od dłuższego czasu puszczane są w eter najróżniejsze informacje. Ostatnio dużo mówiło się o zbiorowych mogiłach, które rzekomo zlokalizowane są na placu budowy. Inwestor zaprzecza tym doniesieniom.

O zbiorowych mogiłach żydowskich na placu budowy nowej galerii handlowej, mówi się od samego początku rozpoczęcia pierwszych prac. Informacje te podawała jedna z lokalnych gazet w lutym br. Temat wywołał dużą burzę w sieci, a jak to bywa od razu pojawiły się pewne plotki – oczywiście główną była ta o powstaniu kolejnej „wielkiej dziury” i nierozpoczęciu jakiejkolwiek budowy.  W tej sprawie pojawiły się kolejne doniesienia, mówiące o protestach Stowarzyszenia Historycznego Żydów Miasta Częstochowy czy krakowskiego Towarzystwa Pamięci Narodowej im. Pierwszego Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego . Protesty oczywiście odnoszą się do budowy galerii w tym miejscu.

Na reakcje nie trzeba było długo czekać – jeszcze tego samego dnia inwestor Galerii Kupieckiej, za pośrednictwem oficjalnego profilu na facebook’u, zabrał głos w tej sprawie. Poniżej publikujemy treść oświadczenia:

„Szanowni Państwo,

W ostatnim czasie w lokalnej prasie ukazały się publikacje dotyczące ewentualnej możliwości wystąpienia mogiły na porządkowanym przez nas terenie. Na tej podstawie powstało wiele plotek i pomówień, którym stanowczo zaprzeczamy.

Jako mieszkańcy Otwocka mamy wiedzę dotycząca historii naszego miasta i tragicznych losów zamieszkującej go przed wojną społeczności żydowskiej. Mamy świadomość, że każda inwestycja na obszarze miasta a w szczególności w jego centrum jest obarczona ryzykiem znalezienia szczątek ludzkich.

W przypadku naszej inwestycji taka sytuacja NIE MIAŁA MIEJSCA.

Mając na uwadze uwarunkowania historyczne dokonywaliśmy porządkowania terenu ze szczególną starannością. Na miejsce prac zaprosiliśmy Pan Macieja Woźniaka, który prowadził codzienny nadzór nad pracami (www.archiwumotwockie.pl).

Przedmioty, które zostały znalezione podczas porządkowania terenu zostały przez nas przekazane do Muzeum Ziemi Otwockiej.”
 

Na chwilę obecną nie wiadomo, czemu kontakt protestujących z inwestorem odbywa się za pośrednictwem mediów, a także jaki charakter przyniosą protesty środowisk żydowskich.

Jan Szczyrek
 

Inwestor Galerii Kupieckiej odpowiada na doniesienia komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2017-04-27 21:45:16

  Moim zdanie te pomówienia i oszczerstwa powinny zakończyć się w sądzie rodzina Krawczyków powinna zatrudnić dobrego prawnika i tych wszystkich szczekaczy wyleczyć

 • Gość - niezalogowany 2017-04-28 07:33:59

  Jestem tego samego zdania - a Linia Otwocka powinna się wstydzić za takich dziennikarzy jak Przemek Skoczek .

 • gość 2017-04-28 08:31:55

  Może teksty w LO są inpirowane? Często zawiść do ludzi, którzy sa kreatywni objawia się próbami dezawuacji ich dokonań. Moim zdaniem tak może być w tym przypadku. Bardzo dobrze, że inwestor rzeczowo wyjaśnia aktualną sytuację.

 • habe - niezalogowany 2017-05-03 16:14:59

  Gdyby patrzeć na pamięć historyczną to nic byśmy nie wybudowali. 8

 • gość 2017-05-08 16:48:08

  Bezinteresowna troska dokonujących wpisy o rodzinę Krawczyków jest doprawdy wzruszająca. Może jakoś dadzą radę, mimo że nie mają pozwolenia na budowę i wymaganej dla tego typu inwestycji tzw. decyzji środowiskowej. W naszym "city centre" potrzeba przecież jeszcze więcej TIR -ów dowożących towar oraz samochodów próbujących zaparkować aby zrobić zakupy w tym jakże uroczo wyglądającym na wizualizacji obiekcie handlowym. Czy naprawdę będzie tak wyglądał z perspektywy drugiej strony ulicy Kupieckiej, chyba po wyburzeniu wszystkiego w odległości najmniej j 100 metrów od galerii. Każdy komu brakuje wyobrażani może to sprawdzić, najlepiej między 15.00 a 17.00., również Pan Krawczyk zanim uruchomi rodzinne oszczędności.

 • gość 2017-05-15 12:11:09

  nie no to lepiej zostawić tak jak było, smród i brud. Nie wiem czy istnieje brzydsze miasto niż Otwock. Dzięki takim ludziom jak Pan Krawczyk zaczyna powoli cos się zmieniać

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na iOtwock.info

Inwestycje, Otwock - więcej informacji