21°C bezchmurnie

MKS Karczew w gronie najlepszych 4 drużyn w Polsce!

Wygraną z KKS Polonia Kępno 26:23 (10:11), juniorki młodsze MKS Karczew przypieczętowały swój tegoroczny awans do finałów Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej.

Odniosły w ten sposób trzecie zwycięstwo w turnieju i jako jedyna drużyna z kompletem zwycięstw na koncie zakwalifikowały się do dalszego etapu rozgrywek z pierwszego miejsca w grupie. Łatwo nie było, bo KKS Polonia Kępno, po dwóch wcześniejszych porażkach chciała pozostawić po sobie dobre wrażenie i grała ambitnie do końca, do przerwy  prowadząc z Karczewiankami jedną bramką.

Po przerwie, walecznie grające zawodniczki z Kępna prowadziły to jedną, to dwoma bramkami i taka sytuacja utrzymywała się praktycznie do piętnastej minuty drugiej połowy. Wtedy to szczypiornistki z Karczewa, dzięki dobrej grze w obronie i lepszej od przeciwniczek skuteczności strzeleckiej odrobiły straty i wyszły na prowadzenie, którego nie oddały już do końca. W postawie piłkarek Karczewa wyraźnie dało się odczuć trudy dwóch wcześniejszych spotkań, było to widać na boisku. Jednak wola walki, ambicja i piłkarskie umiejętności nie pozostawiły złudzeń, kto w tym spotkaniu jest lepszy. Może nie był to najlepszy mecz w wykonaniu juniorek z Karczewa, najważniejsze jednak, że zwycięski.

Do finału Mistrzostw Polski ostatecznie awansowały drużyny MKS Karczew i  UKS Victoria Tomaszów Mazowiecki, z dalszym etapem rozgrywek pożegnały się drużyny KPR ROKiS Radzymin i KKS Polonia Kępno.

Za dwa tygodnie o medale zagrają: UKS Vambresia Worwo Wąbrzeźno,  MKS PR Gniezno. MKS Karczew i  UKS Victoria Tomaszów Mazowiecki.