27°C bezchmurnie

13,5 mln dla szpitala powiatowego

Zdrowie - szpital , szpitala powiatowego - zdjęcie, fotografia

Starosta otwocki, podczas konferencji prasowej, która odbyła się 26 lipca, poinformował dziennikarzy, że Powiatowe Centrum Zdrowia otrzymało 13,5 mln złotych na zadania wymienione w trzech wnioskach złożonych wcześniej przez PCZ do Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych.

Obecni na konferencji: starosta Mirosław Pszonka, wicestarosta Paweł Rupniewski, członek zarządu powiatu Krzysztof Boczarski, radny Janusz Goliński, skarbnik Wiesław Miłkowski i sekretarz Zbigniew Rak gratulowali prezes PCZ Ewie Wojciechowskiej, dyrektorowi ds. medycznych Tarun Kumar Mittal oraz przewodniczącemu rady nadzorczej Andrzejowi Mazkowi doskonale przygotowanych wniosków, które zaowocowały przyznaniem tak wysokiej kwoty.

- Pieniądze mają swoje konkretne przeznaczenie – wyjaśniła prezes Wojciechowska. – Głównie wykorzystane będą na zakup różnego rodzaju specjalistycznego sprzętu i aparatury, jak na przykład tomografu czy nowoczesnego mammografu. Chodzi o to, by poprawić naszym pacjentom komfort i skuteczność leczenia – podkreśliła prezes Ewa Wojciechowska. Dodała ponadto, że szpital będzie już od stycznia 2019 w pełni zinformatyzowany, będą nowoczesne windy, a centrala telefoniczna zostanie wymieniona na cyfrową. Mają też być zmodernizowane pomieszczenia niektórych oddziałów.

Wicestarosta Rupniewski obiecał natomiast, że władze powiatowe sfinansują remont schodów zewnętrznych do budynku szpitala wraz z podjazdem dla karetek i remont wind transportowych. Więcej szczegółów w kolejnym wydaniu tygodnika.
AnKa

AnKa

 

13,5 mln dla szpitala powiatowego komentarze opinie

  • gość9090 - niezalogowany 2018-07-30 13:14:29

    BRAWO!!! W służbie zdrowia każda dodatkowa złotówka jest bezcenne

  • gość 2018-09-16 09:03:58

    Tymi nowoczesnymi windami to do nieba ? A zapisy do okulisty nadal dwa razy w roku i nie wiadomo jakiego dnia i miesiąca ?

Dodajesz jako: Zaloguj się