10°C pochmurno z przejaśnieniami

25-latek "Słowak"

Edukacja - nauka, latek Słowak - zdjęcie, fotografia

We wrześniu 1993 roku pierwsze trzy klasy rozpoczęły naukę w nowym liceum, które później obrało sobie za patrona wielkiego poetę Juliusza Słowackiego. 5 października br. otwockie  LO Nr III obchodzić będzie swoje 25. urodziny.

Przez te 25 lat szkoła piękniała i zyskiwała na znaczeniu w powiecie ( i nie tylko ), dbając o jak najlepszy poziom nauczania młodzieży i dobrą atmosferę. Potwierdzeniem wysiłków grona pedagogicznego i społeczności uczniowskiej jest m.in. "Srebrna tarcza" - znak jakości szkoły oznaczający zdobycie miejsca w czołówce ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych Perspektywy. Przez ostatnie pięć lat  LO Nr III im. J. Słowackiego legitymuje się tym wyróżnieniem.

25 - lecie nie może się oczywiście obejść bez uroczystości. Zaplanowano ją na 5 października, a jej ważnym punktem będzie odsłonięcie tablicy pamiątkowej. Ponadto organizatorzy zadbali o niezwykłą oprawę tego szczególnego dnia -  oprócz części oficjalnej zaplanowano m. in. spektakl w wykonaniu uczniów, wykład o patronie, wernisaż. A na koniec świętowania absolwenci szkoły spotkają się na balu, bo to okazja, którą trzeba hucznie uczcić.

Obecni uczniowie i nauczyciele szykują się intensywnie do uroczystości i zapraszają do udziału absolwentów.

Obchody zaczynają się o godz. 8.45 mszą św. w kościele parafialnym św. Wincentego a Paulo, a od godz. 10.00 trwać będą na terenie szkoły przy ul. Słowackiego w Otwocku.

Red.

 

Fot. FB.com//Liceum-Ogólnokształcące-Nr-III-im-Juliusza-Słowackiego-w-Otwocku-1268949233211252/


 

25-latek "Słowak" komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się