Komunikacja - drogi , Autobusem - zdjęcie, fotografia

Od 8 października mieszkańcy Michałówka, Izabeli i Zakrętu mogą dojechać w ciągu 18 minut do stacji PKP Sulejówek autobusem nowej linii L48.

Została ona uruchomiona dzięki współpracy gmin Wiązowna, Sulejówek oraz ZTM. Ma ułatwić dostęp do transportu kolejowego - pociągów SKM oraz Kolei Mazowieckich -  mieszkańcom wspomnianych miejscowości, co jest szczególnie potrzebne na okres prowadzonych prac budowlanych przy drodze S17.

Trasę autobus L48 zaczyna na pętli w Michałówku, a kończy przy stacji PKP Sulejówek-Miłosna. Dokładny przebieg to: Tajemnicza – Izabela – Dębów, Zakręt: Szkolna, Trakt Brzeski, Sulejówek – ul. Asfaltowa, ul. Czynu Społecznego, ul. Mariańska, al. Piłsudskiego, ul. Sobieskiego, ul. Żeromskiego – PKP Sulejówek, ul. Dworcowa, ul. Grabskiego, ul. Paderewskiego, ul. Sobieskiego, ul. Okrzei, ul. Kutrzeby do stacji PKP Sulejówek – Miłosna.
Autobusy kursują co godzinę od poniedziałku do piątku: w Michałówku zaczynają od godz. 4.29, a kończą o 22.29. W odwrotnym kierunku pierwszy autobus rusza z przystanku przy stacji PKP Sulejówek Miłosna o godz. 5.01, a ostatni o 23.01.

Jadąc od strony Michałówka, autobus planowo dojeżdża do przystanku PKP Sulejówek w 18 minut (do końcowego przystanku w 23 minuty). Tu według rozkładu trzeba poczekać 10-9 minut na odjazd pociągu SKM S2 w stronę Lotniska Chopina. Podobnie jest w odwrotnym kierunku - od wjazdu skm na przystanek Sulejówek do odjazdu autobusu L48 w kierunku Michałówka upływa 10-9 minut. Ci, którzy chcą korzystać z przystanku Sulejówek-Miłosna, muszą się spieszyć, ponieważ  między przyjazdem-odjazdem pociągu SKM a autobusu są 2-3 minuty.

Jak informuje UG Wiązowna, gmina przeznaczy na dofinansowanie tej linii ok. 280 tys. złotych w okresie od października 2018 roku do listopada 2019 roku. Dla wygody podróżnych w Zakręcie na ulicy Szkolnej, w Izabeli na ul. Postępu i na pętli w Michałówku zostały wybudowane przystanki autobusowe. 
Red.
 

Reklama

Autobusem L48 do SKM-ki komentarze opinie

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Przedłużanie Rzęs

"Certyfikowana przez NobleLashes Stylistka Rzęs" Zaprasza Panie na Profesjonalne Przedłużanie i Zagęszczanie Rzęs metodami : 1:1, 2:1,..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama