13°C bezchmurnie

Banda złodziei zatrzymana - łupy do odebrania

Jeśli w 2017 roku twój dom lub kogoś ci znajomego został splądrowany przez złodziei - koniecznie sprawdź zamieszczone w tym poście zdjęcia/film. Niewykluczone, że znajdziesz na nich swoje rzeczy -  te przedmioty znajdują się w policyjnym depozycie, a otwoccy policjanci szukają ich właścicieli.

W grudniu ub. roku pisaliśmy o  dużej akcji policyjnej na osiedlu Ługi. Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego otwockiej komendy wraz z antyterrorystami z warszawskiego SPAP-u  w dość spektakularny sposób zatrzymali trzech młodych mężczyzn. Jak informuje nadkom. Daniel Niezdropa z KPP Otwock, była to część znacznie większej akcji policji przeciw włamywaczom, którzy grasowali w 2017 r. na terenie całego powiatu otwockiego. Oprócz zatrzymanych 11 grudnia 2017 r. trzech mieszkańców naszego powiatu w wieku od 25 do 35 lat, w ręce policji trafiła jeszcze 19-latka - partnerka jednego z podejrzanych, a po jakimś czasie (podczas kolejnych policyjnych realizacji) jeszcze jeden 20-letni mężczyzna, także miejscowy - wspólnik wcześniej wymienionej trójki.

Jak do tej pory tym czterem mężczyznom udowodniono kilkanaście włamań - przeważnie do domów jednorodzinnych. W mieszkaniu na osiedlu Ługi złodzieje zrobili sobie magazyn łupów.  W wyniku grudniowej akcji policjanci w tamtym miejscu znaleźli kilkaset skradzionych  przedmiotów. Były to: biżuteria, sprzęt komputerowy i rtv, telefony komórkowe, alkohole, a ponadto odzież i buty. Znaczna część odzyskanych rzeczy już trafiła z powrotem do swoich właścicieli. Wiele z nich jednak wciąż nie wiadomo do kogo należą. KPP Otwock właśnie opublikowała zdjęcia tych rzeczy i prosi o zapoznanie się z przedmiotami. Jeśli ktoś rozpozna swoją własność powinien skontaktować się z asp. szt. Ryszardem Przysową (tel. 22 60 41 228), który prowadzi sprawę.

Jeśli chodzi o sprawców włamań, to jak informuje nadkom. Niezdropa z KPP Otwock, dwa z nich znajdują się w tymczasowym areszcie, dwaj kolejni zostali zaś objęci policyjnym dozorem. Zatrzymanej dziewczynie postawiono zarzut posiadania narkotyków (znaleziono przy niej porcję marihuany), i została zwolniona.

Jeszcze raz zachęcamy do przejrzenia materiału zdjęciowego - szczególnie dużo pozostaje w policyjnym depozycie biżuterii, zegarków, monet, sprzętu RTV, ale też inne rzeczy.W przypadku rozpoznania swojej własności, należy skontaktować się asp. szt. Ryszardem Przysową z KPP Otwock. tel. 22 60 41 228.

ZetKa
Zdjęcia: KPP Otwock
 

Banda złodziei zatrzymana - łupy do odebrania komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się