11°C lekkie zachmurzenie

Bezpieczna majówka na otwockich drogach

Bezpieczeństwo, Bezpieczna majówka otwockich drogach - zdjęcie, fotografia

W trakcie pierwszych pięciu dni majówki na drogach powiatu otwockiego zdarzyło się 9 kolizji i dwa wypadki, w których niezbyt groźne obrażenia odniosły dwie osoby poruszające się jednośladami. Czterem piratom odebrano prawo jazdy.

To bardzo dobra statystyka, szczególnie w porównaniu z danymi z całego kraju, które są wręcz tragiczne: w wyniku 414 wypadków śmierć poniosło 40 osób, a 537 zostało rannych!

Z informacji od KPP Otwock wiemy, że od 27 kwietnia do 2 maja policjanci z drogówki skontrolowali 222 kierowców, z czego aż 143 otrzymało mandaty za wykroczenia drogowe, a czterem zatrzymano prawo jazdy za podwójne przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym.

W czasie tych pięciu dni zdarzyły się na drogach powiatu tylko dwa poważniejsze wypadki drogowe, w których niegroźne obrażenia odniosły dwie osoby. Pierwszy wydarzył się w  Duchnowie, gm. Wiązowna - tu kobietę jadącą na motorowerze potrącił osobowy opel. Natomiast w drugim wypadku, który wydarzył się w Sobieniach Jeziorach poszkodowanym w zderzeniu z vanem był rowerzysta.

Dla porównania statystyki z terenu całego garnizonu warszawskiego: na drogach stolicy oraz okolicznych powiatów doszło do 21 wypadków. Dwie osoby zginęły, a 22 zostały ranne.

Mobilizacja policji wciąż trwa. Każdej doby kilka patroli kontroluje drogi powiatu otwockiego. Akcja potrwa do 6 maja.

ZetKa


Na zdj. Policjanci z otwockiej drogówki w działaniach „Bezpieczny Majowy Weekend” (Fot. kppotwock.policja.waw.pl)

Bezpieczna majówka na otwockich drogach komentarze opinie

  • gość 2018-05-03 23:01:54

    majówka bezpieczna, bez mandatów. Dziękować Yanosikowie za ostrzeganie

Dodajesz jako: Zaloguj się