6°C bezchmurnie

Bezpieczne wakacje w Józefowie

Pierwszego dnia wakacji, tj 23 czerwca 2018 roku, o godz. 11.00 w Józefowie, a dokładniej - na terenie Miasteczka Ruchu Drogowego rozpoczął się niezwykły piknik, na który zaprosił wszystkich burmistrz Józefowa i Komendant Powiatowy Policji.

Podczas pikniku policjanci zorganizowali stoiska dla dzieci i młodzieży z atrakcjami, których celem jest budowanie społecznego zaufania do służb mundurowych oraz pokazanie najmłodszym, że policjant to nie tylko stróż prawa, ale i przyjaciel.

Dzieci mogły wziąć udział w zabawach i konkursach z nagrodami, a młodzież skorzystać z symulatora jazdy motocyklem. Dla dorosłych przewidziano spacer z przeszkodami przy użyciu alkogogli i narkogogli.

Uczestnicy wydarzenia mogli także obejrzeć wóz Ochotniczej Straży Pożarnej wraz z wyposażeniem i posiedzieć w łódce ratowniczej oraz zobaczyć sprzęt policyjny. Prawdziwą atrakcją był pokaz przewodników policyjnych z psem służbowym. Uczestnicy poznawali tajniki pracy technika kryminalistyki i sprawdzali swoje umiejętności w zakresie ratownictwa medycznego.

Dużym wzięciem cieszyło się stoisko bezpłatnego znakowania rowerów. Chętni musieli cierpliwie poczekać na swoją kolej. W międzyczasie można było skorzystać z porady ekspertów Państwowej Inspekcji Sanitarnej w Otwocku, porad fizjoterapeutów, zmierzyć ciśnienie, dowiedzieć się o pierwszej pomocy w zakresie urazów i wypadków oraz uzyskać porady profilaktyczne dotyczące zdrowia i zapoznać się z funkcjonowaniem rejestracji on-line do lekarza.

W ciągu całego pikniku ludzie swobodnie rozmawiali z policjantami i dzielnicowymi na tematy bezpieczeństwa i otrzymywali odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Chętni mogli skorzystać z informacji i porad dotyczących wstąpienia w szeregi stróżów prawa.

Wśród gwaru, kolorowych balonów, piłek plażowych oraz innych gadżetów widać było, że dzieci, młodzież i dorośli świetnie spędzili ten czas. Jak pokazał sobotni piknik w Józefowie, który zorganizowała Komenda Powiatowa Policji w Otwocku, nie brakuje policjantów szczerze zaangażowanych w promocję działań mających służyć bezpieczeństwu.
Zuzanna Sikora

Bezpieczne wakacje w Józefowie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się