15°C bezchmurnie

Bombowi dowcipnisie w areszcie

Kronika kryminalna, Bombowi dowcipnisie areszcie - zdjęcie, fotografia

Dwie osiemnastolatki i mężczyzna w średnim wieku okazali się sprawcami fałszywego alarmu bombowego na terenie otwockiego sądu sprzed dwóch tygodni. Karolina K. oraz Dariusz D. zostali zatrzymani w areszcie na trzy miesiące.

9 listopada Sąd Rejonowy w Otwocku przy ul. Armii Krajowej był przez kilka godzin zamknięty, a pracownicy ewakuowani. W godzinach przedpołudniowych jakiś mężczyzna zatelefonował do działu obsługi interesanta i poinformował o pozostawionych w budynku ładunkach wybuchowych. Drugi telefon podobnej treści otrzymał dyżurny otwockiej komendy. Jak opisywaliśmy - szybka ale i skrupulatna akcja policji wykazała, że alarm to głupi żart. 

Jak poinformowała właśnie KPP Otwock, policjanci z wydziału kryminalnego już kilkanaście godzin po zdarzeniu zatrzymali pierwszą podejrzaną o wywołanie fałszywego alarmu bombowego - 18-letnią Weronikę T. Dziewczyna przyznała się do wniesienia do budynku sądu pakunku pozorującego bombę. W wyniku dochodzenia ustalono też wkrótce następne dwie osoby odpowiedzialne za wywołanie fałszywego alarmu bombowego, za co grozi do 8 lat więzienia.

Zatrzymani przez otwockich funkcjonariuszy to: 18-letnia Karolina L. oraz 48-letni Dariusz D. Obydwojgu prokuratur postawił zarzut fałszywego zawiadomienia o zdarzeniu, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób, zaś otwocki sąd zadecydował o ich tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy. 

Karolina L. dodatkowo wpadła ze znaczną ilością narkotyków: 0,10 grama ekstazy; 9,35 grama amfetaminy oraz 13,02 grama mefedronu. Będzie więc także odpowiadała za ich posiadanie.  
ZetKa

Fot. KPP Otwock
 

Bombowi dowcipnisie w areszcie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się