Budimex zbuduje Galerię Kupiecką

Inwestycje, Budimex zbuduje Galerię Kupiecką - zdjęcie, fotografia

Zła wiadomość dla wszystkich otwockich malkontentów, wielbicieli niedokończonych inwestycji i tych, którzy wychodzą z założenia, że w Otwocku po prostu nic nie da się zrobić. GALERIA KUPIECKA JEST JUŻ W BUDOWIE! Jej generalnym wykonawcą została firma BUDIMEX.

Po latach przygotowań wreszcie się udało. W zeszłym tygodniu inwestor GALERII KUPIECKIEJ podpisał umowę z generalnym wykonawcą - BUDIMEXEM. Pierwsza łopata już wbita, w przyszłym tygodniu pojawią się kontenery i koparki. Z tego co się dowiedzieliśmy, szkielet budynku będzie gotowy do końca roku, natomiast pierwsze zakupy zrobimy przyszłej jesieni.

To była inwestycyjna droga przez mękę

Pierwszą działkę przy Kupieckiej inwestor nabył sześć lat temu - przypomnijmy, że na przetargu, w którym udział brał również Lidl.. Zamiast postawić market, postanowił o budowie galerii handlowej z prawdziwego zdarzenia. W tym celu latami pozyskiwał grunty od właścicieli sąsiednich działek.

Po latach negocjacji wystąpił do miasta o nabycie brakujących mu działek stanowiących zaledwie 10% obszaru całej inwestycji. Prawie rok czekał na decyzję rady miasta, a gdy ta wreszcie została wydana, oczekiwał na przeprowadzenie przetargów ograniczonych. Inwestora czeka jeszcze załatwienie formalności dotyczących zakupu brakujących działek, nie ma to jednak wpływu na rozpoczęcie budowy.

Miasto zyska nowe centrum

Realizowana budowa obejmuje swoim zasięgiem łącznie 60 działek. Uporządkowanie stanu prawnego nieruchomości w tym miejscu było bardzo ciężką pracą i trzeba przyznać, że inwestor w ten sposób wyręczył miasto, które od wielu lat borykało się z problemem innej niedokończonej galerii.
Otwarcie Galerii Kupieckiej  to nie tylko poprawa wyglądu centrum i wygoda dla mieszkańców. To również nowe miejsca pracy, nowe marki, miejsce na spotkania i eventy, remonty ulic na koszt inwestora, a dla miasta  - dodatkowe dochody do budżetu.

Komentarz inwestora:
Przy wyborze generalnego wykonawcy zwracaliśmy uwagę na kilka czynników. Nie chodziło tylko o ceny i terminy. Mieliśmy świadomość, że otwocczanie mają złe doświadczenia związane z budową innej galerii, dlatego też chcieliśmy, żeby naszą galerię wybudowała jedna z największych firm budowlanych w Polsce, o ugruntowanej pozycji na rynku. To daje gwarancję, że inwestycja zostanie zrealizowana na odpowiednim poziomie i w ustalonym terminie . Kolejnym czynnikiem, na który zwracaliśmy uwagę, była możliwość współpracy generalnego wykonawcy z miejscowymi firmami, by wspierać lokalną przedsiębiorczość. Warto zaznaczyć, że Budimex już korzysta i będzie korzystał z pomocy naszych lokalnych przedsiębiorców, w tym m. in. członków Izby Przedsiębiorców Powiatu Otwockiego, na czym również nam zależało – powiedział Mateusz Krawczyk, członek zarządu inwestora, czyli WOT-INVEST Sp. z o. o.

Komentarz BUDIMEX:
Cieszymy się, że inwestor wybrał naszą firmę do realizacji galerii w Otwocku. Jesteśmy największą firmą budowlaną w kraju, obecną na polskim rynku od prawie 50 lat. Zawieramy ponad 200 kontraktów rocznie, a nasz portfel zamówień to 11 miliardów złotych.
Zrealizowaliśmy dziesiątki galerii, jak i wiele większych inwestycji, jak budowa szpitali, autostrad czy portów lotniczych. Wybór BUDIMEXU to gwarancja dotrzymania terminu i najlepszej jakości robót - powiedział nam Janusz Czarnecki z firmy Budimex.


 

Reklama

Budimex zbuduje Galerię Kupiecką komentarze opinie

 • Odtwórczanin - niezalogowany 2018-08-05 15:36:33

  To zdjęcie na początku artykułu to nie jest Otwock. Te domy są pozbierane nie wiadomo skąd. Tak nie wygląda Otwock. Domy są dodane a innych istniejących w ogóle nie ma

 • Gość - niezalogowany 2018-08-06 16:21:42

  Na zdjęciu jest Otwock ale chyba Ty nie jesteś z Otwocka skoro nie poznajesz miasta.

 • gość 2018-08-09 09:49:56

  Bez wątpienia to typowy Otwock - chaos urbanistyczny w pigułce. Aż prosiłoby się dobudować piętrową zabudowę wzdłuż Andriollego do zwieńczającego ulicę budynku, przy okazji remontując kamienicę ze zdjęcia. Pawilony na Kupieckiej straszą swoją brzydotą. Kto dał zezwolenie na tę ceglaną plombę? Okropieństwo. Swojego czasu - na stulecie Otwocka pewna Otwocczanka, architekt z zawodu, sprezentowała miastu swój projekt, pomysł rewitalizacji okolic bazaru przy Orlej. Wtedy wyszydzono pomysł zapoczątkowania dyskusji fachowców na temat rewitalizacji miasta. Obchody dawno minęły i o projektcie nikt już nie pamięta. Pani architekt nie ma już wśród nas. Brzydota została. Tylko na zieleń można liczyć w Otwocku.

 • gość 2018-08-11 23:05:45

  Przecież mamy jedną galerię przy ul. Górnej. Na każdym rogu w Otwocku będzie galera, coś komuś się pomyliło???

Dodajesz jako: |
Reklama