27°C bezchmurnie

Celestynów: Szkoła jest OK! 

3 września we wszystkich gminnych szkołach uroczyście rozpoczęto rok szkolny 2018/19. Uczniowie odświętnie ubrani, nierzadko z rodzicami, spotkali się w swoich szkołach, niektórzy po raz pierwszy, by wysłuchać życzeń i ogłoszeń: kto będzie wychowawcą, która klasa jest im przydzielona i jakie nowe programy będą realizowane.

Wspomniał o nich wójt gminy Celestynów Witold Kwiatkowski, składając życzenia 700 uczniom, dyrekcji, nauczycielom i pracownikom administracji w Publicznej Szkole Podstawowej im. Batalionu „Zośka” w Celestynowie. – Od tego roku w naszych szkołach wcielać w życie będziemy program „Ocenianie kształtujące”, w skrócie OK.! Tak, jak szkoła jest OK.! – mówił. – Polegać on będzie na tym, że nauczyciel, wcielając się w przewodnika, zabierze was na niekończącą się wycieczkę po pięknych działach edukacji, podczas której przygoda będzie gonić przygodę – podkreślił wójt.

Po przekazaniu życzeń przez dyrektora szkoły Annę Kędziorek, wójta gminy i przewodniczącego Rady Powiatu Dariusza Grajdę, który namawiał uczniów, by starali się być mistrzami podobnie jak Paulina Guba z otwockiego powiatu, mistrzyni Europy w pchnięciu kulą – nastąpiła miła uroczystość ślubowania na sztandar szkoły czterech nauczycielek: Moniki Przybysz, Doroty Zięciny, Anety Jałocha i Mirosławy Kurdej na stopień nauczyciela mianowanego. Zatem nowy rok szkolny 2018/2019 rozpoczęto!
AnKa
 

Celestynów: Szkoła jest OK!  komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się