18°C bezchmurnie

Centrum Handlowe Góraszka w oczekiwaniu na administracyjne decyzje

Wielkie centrum handlowe "Kolorowe życie" w Góraszce, które miało być uruchomione na przełomie tego roku i następnego, jest na razie głównie wirtualną rzeczywistością. Działa portal, są znaki drogowe dla kierowców, ale budowa samego obiektu jeszcze się nie rozpoczęła. Co nie znaczy, że kompletnie utknęła w martwym punkcie.

Chyba nikt się nie spodziewał, że budowa tak ogromnego obiektu - a CH Góraszka ma mieć powierzchnię 100 tys. m kw. - potrwa parę miesięcy. Faktem jest jednak, że realizacja projektu napotkała więcej trudności niż się spodziewał inwestor, czyli  firma Immochan Polska Sp. z o.o. działająca jako właściciel, inwestor, komercjalizator i zarządca centrów, galerii oraz parków handlowych Auchan. Najpierw projekt zaskarżyli ekolodzy, obecnie ciągnie się procedura uzyskania pozwolenia na budowę, a na dodatek opóźnia się budowa drogi S17, przy której zlokalizowane jest centrum.

Kiedy więc można spodziewać się prawdziwego startu "Kolorowego życia"? No cóż, zastopowani przez dotychczasowe trudności przedstawiciele inwestora nie chcą obecnie deklarować konkretnej daty. - "Firma Immochan zainwestowała w realizację projektu centrum handlowego duże środki finansowe. Obecnie czekamy na wydanie decyzji administracyjnych. Po ich uzyskaniu rozpoczniemy prace budowlane" - powiedziała nam Agnieszka Kropiwiec, konsultant public relations firmy.

W toku są jednak prace przygotowawcze, a znaczna część z nich już została zrealizowana. Jak poinformowała p. Kropiwiec ukończono już siedem zadań:

1. Połączenie drogowe z planowanym centrum handlowym w ramach budowy S 17 oraz węzła Wiązowna I i przekazanie do GDDKiA. Powstał obiekt mostowy oraz układ dróg serwisowych.

2. Odcinek sieci kanalizacji sanitarnej „Polna” pod drogą DK 17 oraz całej sieci kanalizacji sanitarnej „Dworkowa”, w tym pod DK 17, niezbędnych dla działania centrum handlowego i przekazanie GDDKiA.

3. Niezbędne prace melioracyjne i drenażowe, kolidujące z planowaną budową S17, a także udrożnienie i oczyszczenie rowu melioracyjnego na terenie inwestycji.

4. Odcinek gazociągu pod DK 17 zasilającego centrum handlowe (inwestor PSG we współpracy z General Aviation).

5. Opracowanie projektu budowlanego dla centrum handlowego –   w trakcie procedury uzyskania pozwolenia na budowę.

6. Opracowanie projektu budowlanego dla gazociągu zasilającego centrum handlowej (sieć na trasie Izabela - Majdan - Góraszka) i uzyskanie pozwolenia na budowę (inwestor PSG we współpracy z General Aviation).

7. Realizacja porozumienia z GDDKiA w sprawie ułożenia kabla niskiego napięcia (NN) zasilającego centrum handlowe.

Jak się dowiedzieliśmy - z budową samego obiektu trzeba będzie najpewniej poczekać do częściowej przynajmniej realizacji ekspresówki S17. Tak duża kumulacja ciężkiego sprzętu budowlanego w jednej okolicy, na tych samych drogach, stanowi bowiem pewne kłopoty i opóźnienia dla wszystkich.

Na nowoczesne połączenie handlu i przyjemności, jakim ma być w przyszłości CH "Kolorowe życie" w Góraszce, trzeba więc spokojnie poczekać. Zrobią drogę, będzie handel... - taka kolej rzeczy.

Kazimiera Zalewska

Centrum Handlowe Góraszka w oczekiwaniu na administracyjne decyzje komentarze opinie

  • Kanalizacja - niezalogowany 2018-01-09 18:29:53

    Nie ma żadnej kanalizacji "Polna" (pkt. nr 2). Nie wiem skąd te informacje, ale dokładnie o to cały czas się dopytuję w gminie i wodociągach (na Boryszewskiej), bo jestem żywo zainteresowany podłączeniem się. Cały czas słyszę, że Auchan - zgodnie z umową - ma rok czasu na wybudowanie tej kanalizacji od momentu rozpoczęcia budowy, czyli jeszcze Ho, HO! Jeśli ktoś mi nie wierzy, to niech albo sprawdzi sam, albo niech chociaż logicznie pomyśli czy wywalaliby pieniądze na coś na co mają jeszcze kupę czasu. Krótko mówiąc, FAKE NEWS w tym punkcie.

  • kanalizacja2 - niezalogowany 2018-03-05 11:14:33

    Cześć, kanalizacja jako inwestycja gminna jest planowana. Jestem na etapie rozmów z jednym z deweloperów - Dozbud, budującym osiedle domów w Góraszce, blisko planowanego centrum i doradca klienta przekazał informację o planach budowy kanalizacji gminnej. W chwili obecnej jest tam wodociąg i szambo, lecz gmina ma plany rozbudowy sieci kanalizacyjnej.

  • Dozbud - niezalogowany 2018-03-05 11:15:13

    http://domygoraszka.pl/

Dodajesz jako: Zaloguj się