20°C bezchmurnie

Co poleciało z rury zrzutowej do Świdra?

Eko System , poleciało zrzutowej Świdra - zdjęcie, fotografia

22 maja jeden z internautów zauważył, że z rury zrzutowej dopiero budowanej józefowskiej oczyszczalni ścieków, usytuowanej naprzeciwko otwockiej plaży miejskiej, do Świdra "coś leci".

Czujny otwocczanin opublikował zdjęcie w mediach społecznościowych i zaczęła się dyskusja - wiele osób zastanawiało się, co spłynęło z rury (zaznaczona na zdj.) do rzeki, czy są to jakieś testy, albo czy to możliwe, aby przed uruchomieniem swojej oczyszczalni Józefów w ten sposób pozbywał się ścieków? Dowiedzieliśmy się jednak, że to była... zwykła woda.

- W dniu wczorajszym miało miejsce płukanie i sprawdzanie szczelności instalacji wewnętrznych budowanej oczyszczalni ścieków Józefów wraz z rurociągiem wylotowym do Świdra - poinformowała nas Krystyna Olesińska, rzecznik prasowy Burmistrza Józefowa. - Do płukania wykorzystano czystą wodę z sieci miejskiej. W chwili obecnej oczyszczalnia jest w trakcie budowy, nie działa, ścieki nie są w niej oczyszczane ani zrzucane do Świdra. Ścieki surowe, tak jak dotychczas, są przesyłane do OŚ w Otwocku i tam oczyszczane a następnie zrzucane za pośrednictwem rzeki Jagodzianki do Wisły.

Prace przy nowej józefowskiej oczyszczalni usytuowanej nad Świdrem (zjazd z 721W jak do Hotelu Holiday Inn) są dość  zaawansowane. Jak informuje UM Józefów, powstał już środek bloku biologicznego oczyszczania ścieków, rozpoczęto budowy elewacji budynku administracyjno-socjalnego oraz budynek techniczny.

Piknikowanie na Świdrem pod płotem budującej się oczyszczalni

ZetKa

Co poleciało z rury zrzutowej do Świdra? komentarze opinie

 • Gość feelek - niezalogowany 2018-05-24 15:39:43

  już dalibyście otwocczanie sobie spokój... Wynajmijcie szpiega z krainy deszczowców do dalszego śledztwa niecnych zamiarów Józefowa PS1. Józefów właśnie dopina swego i pomimo tych wszystkich kłód co je nam rzuca Otwock pod nogi, oczyszczalnia bez fryzjerskich opłat dla OZWiK za chwilę będzie faktem. PS2. Otwock wyciągnie wniosek z całej tej sytuacji? Tak, ale upłynie jeszcze sporo wody w Wiśle, Świdrze i Mienii (a jeszcze w Jagodziance) nim to nastąpi.

 • Gość - niezalogowany 2018-05-24 19:42:41

  Otwock to dziadowskie zarządzanie wstyd 40lat temu rodzice płacili na basen a park miejski pożal się Boże i jeszcze 2 dziury w centrum a włodarze pierdzą w stołki i biorą kasę!!!!! najbrzydsze miasto!!!!!

 • Gość - niezalogowany 2018-09-24 16:43:43

  Gość feelek, nie ironizuj. Jeśli Tobie pasuje plażowanie z widokiem na rurę zrzutową oczyszczalni to proszę, możesz nawet poszukać dostępu do jakiejś rury przed oczyszczalnią - doznania będą mocniejsze lub próbować wyobrażać sobie że dźwięk wypływającej z owej rury cieczy to szum krystalicznie czystego górskiego potoku. Niestety (a może na szczęście) większość ludzi tego tak nie odbierze. Czy w skali całego projektu wyprowadzenie tego wylotu gdzieś dalej to aż tak duży koszt? Myślę że nawet dociągnięcie go bezpośrednio do Wisły nie jest zadaniem niemożliwym do wykonania bez rujnowania budżetu, a i sąsiedzkie stosunki Józefowsko-Otwockie by na tym zyskały.

 • Krzysztof - niezalogowany 2018-09-25 07:07:25

  Witam Zgadzam się z tym całkowicie Mieszkałem tam 35 lat ale w końcu udało się wyprowadzić całe szczęście bo miałem już tego dosyć Pozdrawiam były Otwotczanin.

Dodajesz jako: Zaloguj się