19°C bezchmurnie

Cykady i ocean w Teatrze, czyli Arszyn gra De Marię

Kiedy: 2018-01-13 , godzina: 18:00 | Gdzie: Teatr im. S. Jaracza, Otwock, ul. Armii Krajowej 4

Teatr im. S. Jaracza zaprasza na cykl koncertów muzyki alternatywnej. W jego ramach w sobotę, 13 stycznia 2018 muzykę cykad i oceanu zagra Krzysztof Topolski aka Arszyn. Dokładnie będzie to interpretacja utworów Waltera De Marii pt. "Cricket Music" i "Ocean Music". Wstęp na koncert "Arszyn gra De Marię" jest wolny.

Krzysztof Topolski występujący pod pseudonimem Arszyn to muzyk, który inspiracji do swoich kompozycji szuka w dźwiękach codzienności - zagłębia się w brzmienie przyrody - kwiatów, owadów i wsłuchuje się w dźwięki miast. Z tego powstają jego elektroakustyczne koncerty, z perkusją w roli głównej.

Amerykanin Walter De Maria to prekursor  sztuki konceptualnej i sztuki ziemi (landartu). Natura w jego twórczości - głównie wizualnej - grała bardzo ważną rolę. W latach 60. XX wieku nagrał swoje jedyne solowe utwory: Cricket Music - czyli muzyka cykad oraz Ocean Music, w którym gra ocean.  Arszynowi wydały się one na tyle intrygujące i nowoczesne, by stworzyć ich własne interpretacje.

Koncert: "Arszyn gra De Marię", 13.01.2018 godz. 18.00

Wstęp wolny.

Teatr im. Stefana Jaracza w Otwocku

Armii Krajowej 4, 05-400 Otwock

Najnowszych nagrań (styczeń 2018) Krzysztofa Topolskiego (perkusja) i Tomka Gadeckiego (sax) - trzech utworów pod wspólnym tytułem "Choroby pszczół" można posłuchać na platformie bandcamp
(https://arszyn.bandcamp.com/)
 

Cykady i ocean w Teatrze, czyli Arszyn gra De Marię komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się