10°C pochmurno z przejaśnieniami

Cztery tory z Otwocka do Warszawy

Inwestycje, Cztery Otwocka Warszawy - zdjęcie, fotografia

Prace budowlane na linii kolejowej idą pełną parą, a kolejarze już przygotowują kolejną inwestycję, czyli budowę czwartego toru na odcinku Otwock – Warszawa Wschodnia.

Z Warszawy do Otwocka cztery tory kolejowe (dwa dla SKM i podmiejskich oraz dwa dla dalekobieżnych) – takie plany mają kolejarze. Chodzi o to, by ruch pociągów na naszym odcinku odbywał się tak samo, jak ma to miejsce od Dworca Wschodniego – do Zachodniego, czyli z pominięciem mniejszych stacji. Według założeń ekspresy jadące w kierunku Lublina i dalej do przejścia granicznego z Ukrainą miałyby nie przejeżdżać przy krawędziach peronów. Karol Jakubowski z Zespołu Prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe powiedział nam, że o terminie realizacji przedsięwzięcia trudno jeszcze przesądzać, ale plan na kolejną rozbudowę torowiska do Otwocka rzeczywiście jest opracowany.  

- PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w ramach trwających prac planistycznych związanych z nową perspektywą finansową 2021 – 2027 analizują projekty mające poprawić przepustowość na liniach wychodzących z Węzła Warszawskiego, w tym w kierunku Piaseczna. Decyzje, co do zakresu takich inwestycji, będą podejmowane na bazie analiz, które pozwolą zweryfikować zarówno obecne możliwości przepustowe linii kolejowych w rejonie WWK, jak i określić rozwiązania pozwalające je w wymaganym stopniu poprawić. Ostateczna lista projektów będzie uwarunkowana również dostępnością środków finansowych – poinformował nas Jakubowski. Obecnie trwają prace projektowe linii kolejowej od Warszawy Wschodniej do Otwocka. Zakres planów inwestycji przewiduje miejsce pod budowę czterech torów.

MG

 

Na zdj. Będą cztery tory zamiast obecnych dwóch

Cztery tory z Otwocka do Warszawy komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się