10°C pochmurno z przejaśnieniami

Czy to początki brudnej kampanii w Otwocku?

Polityka, początki brudnej kampanii Otwocku - zdjęcie, fotografia

Kampanię samorządową mamy już w pełni, również w Otwocku. Jej postępy wszyscy możemy obserwować w przestrzeni publicznej. Zaczyna się jednak również coś, co jest niepokojące.

3 października w ramach prowadzonej przez siebie kampanii spotkanie z mieszkańcami zorganizował Ireneusz Paśniczek. OSP Jabłonna gościła jego i mieszkańców zainteresowanych jego programem, którym chce ich do siebie przekonać. Mówił między innymi o potrzebie zbudowania rynku z prawdziwego zdarzenia w Otwocku, budowie dróg, braku wykorzystania środków unijnych. Spotkanie wyborcze jakich wiele.

Na sali pojawił się również radny Prawa i Sprawiedliwości Andrzej Sałaga wraz, bo wszystko na to wskazuje, ze zorganizowaną ekipą działaczy wyposażoną w kamerę, która zaczęła nagrywać ich kontrkandydata. To jeszcze by nie było nic zdrożnego, gdyby nie skandaliczne zachowanie się osób, które z nim przyszły chyba tylko w celu zakłócenia spotkania Ireneusza Paśniczka. Zaczęło się przeszkadzanie w spotkaniu. Zwolennicy Prawa i Sprawiedliwości posunęli się do szeregu impertynencji w rodzaju: „Ja nie chcę by prezydentem Otwocka był ktoś kto z kartki czyta!”. Wszystko to po to by w niewybredny sposób próbować zdyskredytować Paśniczka. Plan spalił na panewce, bowiem gospodarz spotkania nie dał się wyprowadzić z równowagi, a jak zauważył jeden z mieszkańców obecnych na spotkaniu nie jest ważne czy z kartki, czy z głowy ważne czy mądrze.

To pierwszy taki przypadek w obecnej kampanii. Wszystko wskazuje na to, że Ireneusz Paśniczek znalazł się na celowniku Prawa i Sprawiedliwości. Musimy sobie zadać pytanie jako mieszkańcy:

Czy tak ma wyglądać standard uprawiania polityki w naszym mieście?

Polityka sprowadzająca się do rozbijania spotkań kontrkandydatów niezbyt dobrze wróży Otwockowi i kandydatom, którzy by chcieli takie standardy wyznawać.

Ciekawe jakie tak naprawdę przesłanki stały za takim desperackim krokiem?

Czy to początki brudnej kampanii w Otwocku? komentarze opinie

 • Gość otwotczanin - niezalogowany 2018-10-08 21:17:26

  mamy dość PO i PIS niech sobie skaczą do gardeł Pasniczek to świeżość w tym Otwocku bagnie zaryzykuję i zagłosuje

 • Gość - niezalogowany 2018-10-09 08:51:00

  Prowokowanie jest słabe, ale wieszanie szmat wyborczych gdzie popadnie przez Pana P. też świadczy o jego poziomie...

 • Gość - niezalogowany 2018-10-09 09:53:21

  Prawdziwą intencją PiS-u jest hasło" Dajcie mi władzę to ja was usadze" od czasu kiedy mają większość w radzie miasta blokują wszystko co jest dobre dla mieszkańców i właśnie dlatego w Otwocku jest tak jak jest.

 • gość 2018-10-09 13:18:55

  Pamiętam, jak wyglądały obrady SESJI pod dowództwem Pana Przewodniczącego, jak gadał godzinami - g o d z i n a m i - nie dopuszczając do głosu nikogo, bo tylko ON ma władzę. Sorry nie kupuję takich rządów, nie kupuję tłamszenia demokracji. LUDZIE GŁOSUJCIE NA NOWYCH LUDZI! TYM JUŻ STARCZY!

 • gość 2018-10-10 01:06:53

  Nie będę nikogo wskazywał, ale proszę wszystkich którym zależy na naszym kochanym Otwocku, żeby nie głosować na KOGOKOLWIEK kto jest związany z PIS. Ta partia to tacy polscy (p)islamiści, którzy niszczą wszystko i wszystkich na swojej drodze.

 • Niedźwiedź - niezalogowany 2018-10-10 07:23:03

  PiS niestety poszedł drogą szKODników i UBywateliPRL...

 • Mieszkaniec - niezalogowany 2018-10-12 15:04:10

  Widzę, że komentarze piszą trole. Wiadomo kto wygra w Otwocku. Rewolucja w całym kraju. Karierowiczom dziękujemy.

 • Wolny Sługa - niezalogowany 2018-10-15 12:55:28

  Nie zgadzam się z osobą, która stwierdziła, że nieważne czy z głowy, czy z kartki, byle mądrze. Uważam, że jeżeli ktoś ma poukładane w głowie i wie, co chce powiedzieć, nie potrzebuje ściągi. A jeżeli zjada go trema, to niech szuka mniej stresującego zajęcia. Posłowie przedwojennego sejmu mieli zakaz czytania z kartki. I jeszcze jedno. Mówienie z kartki to przy tym drobiazg. Jak prezydentem może być osoba, która przywłaszcza sobie cudze pomysły, a w najlepszym razie nie potrafi przyznać się do błędu i idzie w zaparte? Chodzi mi o Bieg im. rtm. Pileckiego.

Dodajesz jako: Zaloguj się