9°C bezchmurnie

Debiutant z KSW Bushi mistrzem Polski seniorów w karate

Sporty walki, Debiutant Bushi mistrzem Polski seniorów karate - zdjęcie, fotografia
  • Szymon Olpiński w akcji
    Szymon Olpiński w akcji
  • Łukasz Helt
    Łukasz Helt
  • Fotka nr 2 z 3

Niezwykły sukces odnieśli zawodnicy Klubu Sportów Walki Bushi podczas 45. Mistrzostw Polski Seniorów Karate Kyokushin, które odbyły się w sobotę, 21 kwietnia 2018 w Limanowej: Szymon Olpiński wywalczył złoto, a Łukasz Helt brąz.

18-letni Szymon Olpiński, kategoria do 80 kg, w Limanowej po raz pierwszy wystartował wśród seniorów w turnieju rangi mistrzostw Polski. Nic to nie speszyło znakomicie przygotowanego wychowanka shihan Pawła Juszczyka z otwockiego klubu walki Bushi. Bezapelacyjnie wygrał swoje cztery kolejne walki, pokonując w półfinale opolanina Mateusza Golomba, a w finale zawodnika z Wrocławia - Tomasza Wloczyka – obydwu starszych, z większym doświadczeniem w tak dużych zawodach seniorskich. Półfinał zakończył przed czasem, a finał pewnie – kopnięciem na głowę, za co sędzia przyznał mu wazari i dało Olpińskiemu pierwszy w życiu tytuł Mistrza Polski Seniorów.

Łukasz Helt, który walczył w lżejszej kategorii - do 65 kg, także świetnie rozpoczął  turniej. Bardzo dobrze szła mu także walka w półfinale z zawodnikiem z Suwałk Damianem Biłbakiem, ale doznał kontuzji stopy i trzeba było ją przerwać. W rezultacie Helt uplasował się na trzecim miejscu.

W trakcie imprezy w Limanowej Szymon Olpiński i Łukasz Helt po raz pierwszy mieli też okazję zmierzyć się z testem temashiwari, polegającym na łamaniu desek czterema technikami (pięścią, kantem dłoni, łokciem i piętą). Szymon Olpiński poradził sobie z 16 deskami, a Łukasz Helt z 14.

Oprócz zawodników z KSW Bushi w 45. Mistrzostwach Polski wzięli także udział sensei Agnieszka Winek jako sekundant i shihan Paweł Juszczyk jako sędzia.

Łącznie w mistrzostwach w Limanowej wystartowało 112 zawodników z 54 klubów zrzeszonych w Polskim Związku Karate. Podzieleni byli na 10 kategorii według wagi – w tym 4 dla kobiet i 6 dla mężczyzn. Dzięki znakomitym miejscom Olpińskiego i Helta KSW Bushi znalazł się na 5 miejscu w klasyfikacji drużynowej.

Klub Sportów Walki Bushi od 17 lat działa w Józefowie, Otwocku, Karczewie i Wawrze. Trenuje w nim ok. 300 zawodników.

ZetKa

Zdjęcia: KSW Bushi

 

Debiutant z KSW Bushi mistrzem Polski seniorów w karate komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się