10°C pochmurno z przejaśnieniami

Doniesienie do prokuratury na byłą prezes szpitala powiatowego

Zdrowie - szpital , Doniesienie prokuratury byłą prezes szpitala powiatowego - zdjęcie, fotografia

Zarząd Powiatu Otwockiego nie rozstał się w zgodzie z urzędującymi do końca 2017 r. prezes Henryką Romanow i dwojgiem dyrektorów szpitala powiatowego przy ul. Batorego,  Marcinem Ozdarskim i Anną Gromko. Starosta Mirosław Pszonka i wicestarosta Paweł Rupniewski tak negatywnie oceniają działania p. Romanow i p. Ozdarskiego na przełomie roku 2017-2018, że zawiadomili prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

Zmiany kadrowe w PCZ Sp. z o.o.  były przedmiotem XXXI sesji nadzwyczajnej Rady Powiatu w Otwocku, która odbyła się 1 lutego br. W jej trakcie obie strony - Zarząd Powiatu  oraz była prezes Romanow wraz z prokurentami Ozdarskim i Gromko - miały sobie wzajemnie wiele do zarzucenia. Pisaliśmy o tym w art. "Kadrowe gry w Powiatowym Centrum Zdrowia".

Na sesji rady powiatu, która odbyła się 27 marca br. w PMDK, radni z kolei usłyszeli, że Zarząd Powiatu jeszcze w lutym br. postanowił wystąpić do prokuratury z “zawiadomieniem o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez panią Henrykę Romanow byłego prezesa Zarządu PCZ Sp. z o.o”. Jak wyjaśniał to działanie na sesji starosta, w przekonaniu Zarządu pani Prezes swoim nieodpowiedzialnym działaniem naraziła Spółkę na ogromne straty, a de facto nawet na zamknięcie szpitala, bo nie byłoby środków na jego funkcjonowanie. Gdyby nie podjęte działania przez Zgromadzenie Wspólników i Radę Nadzorczą nie doszłoby do podpisania aneksów z Narodowym Funduszem Zdrowia, na kwotę blisko 22 mln 500 tys. zł [co było niezrealizowanym  obowiązkiem właśnie pani prezes i/lub jej prokurentów- przyp. red.]". Starosta był już przesłuchiwany przez prokuraturę, dalszy bieg sprawy zależy od tego organu.

Na pytanie radnego Krzysztofa Szczegielniaka, czy zawiadomienie dotyczy także byłego dyrektora Marcina Ozdarskiego, któremu zarzucono zabór mienia szpitala w postaci dysku twardego ze służbowego komputera oraz możliwości narażenia spółki na poważną szkodę, i który z tego głównie powodu został zwolniony z pracy dyscyplinarnie, wicestarosta Rupniewski potwierdził, że tak.

Na koniec sesji działania Zarządu Powiatu sceptycznie jednak podsumował radny Artur Brodowski: - Jest to czwarty zarząd [szpitala] za tej kadencji. Państwo sami sobie ten zarząd znajdujecie, powołujecie, następnie cykl "produktu" jest identyczny - kończy się donosami do prokuratury. Ja nie wiem, co robi w takim razie rada nadzorcza przez okres tej kadencji, że nie jest w stanie opanować żadnego z powoływanych prezesów. Może trzeba by również zweryfikować drugi organ tej spółki? - zastanawiał się, ale nikt więcej na sesji nie podjął tematu.

ZetKa

 

O zmianach zarządu szpitala czytaj także: "Szósty prezes szpitala w tej kadencji. Opozycja żąda wyjaśnień!" 

Na zdj. od prawej: Anna Gromko, Henryka Romanow i Marcin Ozdarski 

Doniesienie do prokuratury na byłą prezes szpitala powiatowego komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2018-03-30 15:01:07

  No tak ... Zawiamienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa - chodzi tu o b.dyrektora PCZ Otwock - p.Złotowskiego to nie zostało wcześniej złożone ? Dziwne to .Protegowany byłej p.starosty p.Bogumiły Więckowskiej i przyniesiony przez nią w teczce - odpowiedział w końcu karnie za swoje hohsztaplerstwo i ewidentne przekręty ? Prasa otwocka milczy na ten temat jak zaklęta .Starostwo również .

 • Gość - niezalogowany 2018-03-30 15:03:19

  No tak ... Zawiamienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa - chodzi tu o b.dyrektora PCZ Otwock - p.Złotowskiego to nie zostało wcześniej złożone ? Dziwne to .Protegowany byłej p.starosty p.Bogumiły Więckowskiej i przyniesiony przez nią w teczce - odpowiedział w końcu karnie za swoje hohsztaplerstwo i ewidentne przekręty ? Prasa otwocka milczy na ten temat jak zaklęta .Starostwo również .

 • gość 2018-04-15 10:11:21

  Pani Romanow to karierowiczka - przepędzana ze szpitala do szpitala. Dodam więcej - bez moralnych zasad. Szkoda, że do realizacji swoich ambicji wykorzystuje ludzi młodych, ufnych i naiwnych. Wstyd Pani Romanow. Pani nic nie traci. Cenę za Pani pazerność na stanowiska - zapłacą inni, którzy już nie są Pani potrzebni. Haniebne !

 • gość 2018-05-03 22:28:04

  Pani Wojciechowska też przyniesiona w teczce.Poczytajcie o niej co wyprawiała w Sokołowie.

Dodajesz jako: Zaloguj się