Dotacja na sprzęt dla sześciu OSP 

Finanse, Dotacja sprzęt sześciu OSP  - zdjęcie, fotografia

Wkrótce strażacy ochotnicy z gmin Karczew, Osieck i Sobienie-Jeziory wzbogacą się o nowy sprzęt specjalistyczny. Trzy samorządy – wśród kilkunastu innych z województwa – otrzymały na ten cel dofinansowanie z budżetu Mazowsza. Umowy na realizację projektów zostały podpisane we wtorek, 2 października w Urzędzie Marszałkowskim w Warszawie.

Dzięki dofinansowaniu możliwy będzie zakup m.in. wyciągarki spalinowej, narzędzi hydraulicznych 
czy pompy hydraulicznej, a także innego sprzętu specjalistycznego.

Wsparcie finansowe otrzymały:
OSP Łukówiec, gm. Karczew – 9200 zł
OSP Pogorzel, gm. Osieck – 2800 zł
OSP Sobienie-Jeziory, gm. Sobienie-Jeziory – 2500 zł
OSP Dziecinów, gm. Sobienie-Jeziory – 8650 zł
OSP Stary Zambrzyków, gm. Sobienie-Jeziory – 3250 zł
OSP Śniadków, gm. Sobienie-Jeziory – 1900 zł.

- To już kolejne środki z     budżetu województwa dla mazowieckich jednostek OSP. Aby mogły one     nieść pomoc potrzebującym, muszą dysponować specjalistycznym sprzętem. Mamy nadzieję, że ten dodatkowy zastrzyk gotówki  pozwoli na doposażenie jednostek OSP w specjalistyczny sprzęt, tym samym zwiększając bezpieczeństwo w regionie  – powiedziała po podpisaniu umów wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

- Bezpieczeństwo mieszkańców  zależy też od sprzętu, którym dysponują nasi strażacy. Każde     pieniądze, które uda się pozyskać dla naszych ochotniczych  straży pożarnych są bardzo cenne – przyznał z kolei burmistrz Karczewa Dariusz Łokietek. - OSP Łukówiec jest zlokalizowana     blisko „50”, trasy tranzytowej dla ruchu tirów. Często zdarzają się tam wypadki – na pewno kupimy to, co potrzebne dla naszych ochotników.
ZetKa     

 

na zdj. Przykładowy specjalistyczny sprzęt na wyposażeniu wozu strażackiego

Reklama

Dotacja na sprzęt dla sześciu OSP  komentarze opinie

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Przedłużanie Rzęs

"Certyfikowana przez NobleLashes Stylistka Rzęs" Zaprasza Panie na Profesjonalne Przedłużanie i Zagęszczanie Rzęs metodami : 1:1, 2:1,..


Zobacz ogłoszenie