27°C bezchmurnie

Dramat na moście kolejkowym

Kronika kryminalna, Dramat moście kolejkowym - zdjęcie, fotografia

Stary most kolejkowy przy otwockiej plaży miejskiej stał się niemym świadkiem dramatu, do którego doszło 20.08. (poniedziałek). Około godz. 7.00 rano przypadkowo przechodząca osoba zauważyła wisielca. Sznur był przymocowany do barierki mostu, a bezwładne ciało wisiało nad wodą.

Przechodzień od razu powiadomił odpowiednie służby. Kilkanaście minut później na miejscu była już policja, która następnie wezwała ratowników otwockiej straży. Ci przybyli o godz. 7.40 i podjęli od razu działanie. Ze względu na pokaźną budowę ciała wisielca, nie mogli go wciągnąć na górę, więc wycięli część barierki mostu i delikatnie spuścili na dół. Niestety, potwierdził się czarny scenariusz - mężczyzna już nie żył. Jak przekazała redakcji asp. sztab. Anna Wasilewicz z komendy powiatowej, zmarły to 47- letni mieszkaniec powiatu otwockiego. Decyzją prokuratora jego ciało zostało przewiezione do Zakładu Medycyny Sądowej w Warszawie. Otwocka prokuratura prowadzi też śledztwo w tej sprawie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że było to samobójstwo.

O przyczynach targnięcia się na własne życie przez mężczyznę na pewno nie będziemy snuć domysłów. Być może tajemnica jego śmierci zostanie zabrana do grobu. Dla nas nie jest to już tak bardzo istotne. Najgorsze jest, że kolejne życie zostało tak brutalnie przerwane. Stało się coś nieodwracalnego. Rodzina, bliscy, znajomi muszą teraz zadać sobie pytanie, czy zrobiliśmy wszystko, aby temu zapobiec?

Jak podaje Komenda Główna Policji, w ubiegłym roku w Polsce odebrało sobie życie 5 276 osób. Jesteśmy na niechlubnym 3 miejscu wśród krajów UE. To liczba większa od liczby ofiar wypadków drogowych. Do tego dochodzą samobójcy, których czyn został zakwalifikowany jako wypadek oraz próby samobójcze. Jak to możliwe w kraju, gdzie standard życia ciągle się poprawia? Jesteśmy coraz bogatsi, lepiej wykształceni. A może dobrobyt materialny i spełnianie naszych ambicji zawodowych to za mało. Może trzeba szerzej otworzyć oczy, aby dostrzec obok siebie drugiego człowieka z jego potrzebami, szczególnie pragnieniem miłości?

SW

Dramat na moście kolejkowym komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2018-09-01 20:42:43

    "O przyczynach targnięcia się na własne życie przez mężczyznę na pewno nie będziemy snuć domysłów. Być może tajemnica jego śmierci zostanie zabrana do grobu. Dla nas nie jest to już tak bardzo istotne. Najgorsze jest, że kolejne życie zostało tak brutalnie przerwane. Stało się coś nieodwracalnego. Rodzina, bliscy, znajomi muszą teraz zadać sobie pytanie, czy zrobiliśmy wszystko, aby temu zapobiec?" Bardzo przepraszam, ale moim zdaniem sugerowanie rodzinie niedawno zmarłego mężczyzny, że mogli w jakiś sposób zapobiec śmierci swojego męża, ojca czy syna jest nie na miejscu. Wydaje mi się, że już wiele razy zadali sobie pytania "Dlaczego niczego nie zauważyłem? Dlaczego nie zrobiłem nic wcześniej". Przyszli samobójcy rzadko mówią o swoich zamiarach, a jeśli już to nie robią tego wprost. Nie wiemy, jaka była historia tego mężczyzny. Może nie wspomniał ani słowa, by nie ranić swojej rodziny. Osoby pogrążone w żałobie często poszukują swojej winy w śmierci bliskiego. Artykuł, w którymś ktoś sugeruje brak ich wsparcia czy uwagi, z pewnością im nie pomoże. Sam autor stwierdził "O przyczynach targnięcia się na własne życie przez mężczyznę na pewno nie będziemy snuć domysłów.", więc proszę o przeredagowanie tego krzywdzącego, może nieumyślnie, tekstu.

  • Gość - niezalogowany 2018-09-05 23:03:27

    To straszne. Co z człowiekiem musi się dziać zeby to zrobić.

Dodajesz jako: Zaloguj się