10°C pochmurno z przejaśnieniami

Dwa złota i srebro KSW Bushi na Węgrzech

Sporty walki, złota srebro Bushi Węgrzech - zdjęcie, fotografia

7 października czwórka reprezentantów Klubu Sportów Walki  Bushi uczestniczyła w międzynarodowych Otwartych Mistrzostwach Węgier w Szentes. Z czego aż dwoje z nich - Agnieszka Winek i Szymon Olpiński zostało mistrzami, natomiast junior Karol Brejtfus wywalczył tytuł wicemistrza.

Na zawody Kyokushin Karate Hungarian Open w Szentes na Węgrzech przyjechało ok. 150 zawodników 9 krajów. Startowali w kategoriach juniorskich i seniorskich. Ta ostatnia kategoria była jeszcze dodatkowo podzielona, ponieważ do turnieju stawiła się znaczna grupa zawodników powyżej typowej granicy 35 lat. Najstarszy zawodnik miał 59 lat.

Szymon Olpiński startujący wśród seniorów w wadze do do 80 kg, miał trzy walki - choć tak naprawdę jedną. Jak informują trenerzy KSW Bushi,  w swoim pierwszym pojedynku znokautował rywala w 40 sekundzie starcia. A potem już nie miał możliwości zaprezentować więcej swoich umiejętności, bo w rozgrywce półfinałowej i finałowej zawodnicy poddali swoje walki. I tak Szymon Olpiński został mistrzem Węgier.

Agnieszka Winek, która startowała wśród seniorek o wadze do 55 kg, pokazała znakomitą formę, choć jest to jej powrót do zawodów po kontuzji. Winek stoczyła trzy pojedynki i wszystkie wygrała przed czasem.

Najwięcej walk, bo aż cztery, w drodze do medalu musiał stoczyć Karol Brejtfus - junior w kat. do 80 kg. Mimo niedowagi do granicy kategorii około 6 kg, w każdym pojedynku górował nad przeciwnikami nie tylko techniką ale również siłą. W walce finałowej popełnił jednak błąd i tak zdobył "tylko" srebro.

Czwartym reprezentantem KSW Bushi był Łukasz Helt, który tym razem przegrał walkę eliminacyjną. W roli sędziego wystąpił shihan Paweł Juszczyk.