15°C bezchmurnie

E-usługi wkrótce w Mieście Otwock

Infrastruktura, usługi wkrótce Mieście Otwock - zdjęcie, fotografia

Już wkrótce mieszkańcy Otwocka będą mogli znacznie łatwiej i wygodniej załatwić wiele spraw  w urzędzie miasta. Dzięki wprowadzonym e-usługom, bez wychodzenia z domu będą mogli m.in. opłacić czynsz, zgłosić awarię, wziąć udział w rekrutacji dziecka do przedszkola i/lub szkoły. 

W trakcie realizacji jest bowiem projekt "E-usługi w Mieście Otwock". Jego wartość to 734 556,00 zł, z czego 503 188,80 zł to dofinansowanie z Funduszy Unii Europejskiej.

Dla mieszkańców znaczy to przede wszystkim znacznie wygodniejsze załatwianie spraw urzędowych, bez kolejek i w dowolnie wybranym przez siebie czasie – po prostu przez Internet.

Dzięki realizacji projektu mieszkańcy Otwocka, będą mieli do wykorzystania nowoczesną platformę e-usług, dzięki kórej będą mogli wykonać: 
• e-płatności – dzięki którym można zapłacić on-line, m.in. za czynsz, czy wywóz nieczystości - bezpośrednio ze swojego konta w systemie, bez konieczności wpłaty w kasie lub banku.
• e-zgłoszenia – wszelkie awarie będzie można zgłaszać 24 godz. na dobę przez cały rok;
• e-zasoby lokalowe – lokatorzy budynków administrowanych przez ZGM będą mogli łatwo zgłaszać zmiany lokalowe, jak własne remonty, a zarządzający będą mieli lepszą kontrolę nad stanem lokali;
• e-uczeń – nabór do szkół, wzorem tego do przedszkoli, będzie prowadzony on-line; rodzice i dzieci będą mieli szybką i jasną informację na temat naboru;
• e-remonty – do informowania lokatorów o przewidzianych i realizowanych remontach w budynkach czy lokalach.

Za pozyskane środki zostaną również zakupione i wdrożone nowy sprzęt oraz bezpieczne oprogramowanie do obsługi zasobów komunalnych oraz oświatowych Miasta Otwock.

Cały projekt ma być gotowy do 30 czerwca 2018 roku. 
Jest to pierwszy etap wprowadzania e-usług w Otwocku. W kolejnym etapie będziemy rozszerzać e -usługi świadczone dla mieszkańców droga elektroniczną.

"E-usługi w Mieście Otwock” Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Osi Priorytetowej II “Wzrost e-potencjału Mazowsza” Działanie 2.1 “E-usługi” Poddziałanie 2.1.1 „E-usługi dla Mazowsza”, RPO WM 2014-2020”

   

 

E-usługi wkrótce w Mieście Otwock komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się