27°C bezchmurnie

Ewakuacja na ul. Wroniej

Interwencje Straży Pożarnej , Ewakuacja Wroniej - zdjęcie, fotografia

Chwile grozy przeżyli mieszkańcy bloku przy ul. Wroniej 4 w Otwocku. Dwie mieszkanki, po wejściu do budynku, poczuły zapach gazu na klatce schodowej. Natychmiast zawiadomiono służby. 

Zdarzenie miało miejsce 30.08 po godz. 15.00. Na miejsce przybyła policja, 2 zastępy straży pożarnej, tj. 8 ratowników oraz pogotowie gazowe. Strażacy, po zbadaniu stężenia gazu czujnikiem, zarządzili ewakuację - budynek opuściło 12 osób. Szybko zlokalizowano też mieszkanie, z którego dochodził zapach gazu. Niestety, nikt nie odpowiadał na dzwonek do drzwi. 

Dopiero po kilku minutach z lokalu wyszła nieświadoma niebezpieczeństwa kobieta. Pracownicy pogotowia gazowego szybko wyłączyli część instalacji, która uległa awarii. Następnie przewietrzono budynek. Po kilkudziesięciu minutach ewakuowani bezpiecznie wrócili do swoich mieszkań. Pani Jadwiga, mieszkanka bloku nr 4 przy ul. Wroniej, w krótkiej rozmowie z redakcją iOtwock.info zwróciła uwagę na szybkość działania i profesjonalizm służb, które wzięły udział w akcji. Ma wrażenie, że wszyscy przybyli niemalże natychmiast, zaś ewakuacja mieszkańców odbyła się bardzo sprawnie, bez zbędnej paniki. Brawo panowie! Tak trzymać!

SW
 

Ewakuacja na ul. Wroniej komentarze opinie

  • gość 2018-09-14 15:11:23

    W budynku czuć gaz, zapach dochodzi z jednego z mieszkań, służby DZWONIĄ do mieszkania. Zamiast liczyć na to czy będzie iskra czy nie będzie, prościej było zapalić zapałkę...

Dodajesz jako: Zaloguj się