11°C rozproszone chmury

Fantastyczna charytatywna zabawa w Józefowie

Niedziela, 22 kwietnia to był idealny dzień dla dzieci. W Integracyjnym Centrum Sportu i Rekreacji w Józefowie oraz na otwockiej plaży miejskiej odbyła się Józefowiada, czyli Charytatywny Rodzinny Piknik Sportowy na rzecz maluszków z Interwencyjnego Ośrodka Preadopcyjnego w Otwocku. Zabawa trwająca niemal cały dzień była przednia, a rezultat - zbiórka dla niemowlaków równie świetna. To był po prostu piękny dzień z fantastycznym finałem.

Czego na tym pikniku nie było?! Garażówka, kawiarenka z łakociami, kiermasz książeczek, licytacje i loterie, malowanie buziek i pazurków, tenis stołowy, pokazy tańca, akrobacji, karate, ponadto piłki nożnej freestyle, strażackie... Jednym słowem taka moc różnorodnych atrakcji, że nie sposób było wszystko zobaczyć i wymienić.

Przed główną imprezą, na otwockiej plaży nad Świdrem, odbyły się dwa biegi, które także cieszyły się wielkim powodzeniem. W jednym uczestniczyły dzieci z rodzicami - poszukiwały złota, co nie było takie łatwe: trzeba było się czołgać, wciągać po linach. Za to satysfakcja (i medale) były nagrodą dla każdego. Drugi bieg - to właściwie trening do Runmageddonu przygotowany przez Hardcorowe Wychylylybymy, w którym wzięło udział ok. 50 osób.

Jak poinformowała w imieniu organizatorów Kinga Błaszczyk, specjalista ds. marketingu i PR Fundacja Rodzin Adopcyjnych, już wiadomo, że wartość zebranych datków pieniężnych i darów rzeczowych na rzecz maluszków z IOP będzie oscylowała w granicach 30 tys. złotych. Złożyły się na tę sumę - oprócz dochodu z przeróżnych atrakcji, cegiełki rozprowadzane wśród firm w ramach imprezy, dary dla IOP w postaci specjalistycznego sprzętu (jak dwie lampy dezynfekujące), zbiórka internetowa.

Organizatorami tego niezwykłego wydarzenia dla dzieci i dorosłych były: Integracyjne Centrum Sportu i Rekreacji w Józefowie i Fundacja Rodzin Adopcyjnych. Wielką pomocą przy organizacji tak wielkiej imprezy byli wolontariusze, którzy pomagali przez cały dzień. Była to młodzież z józefowskiej SP nr 3, z oddziałów gimnazjalnych (ok 10 osób) i ponad 10 osób dorosłych.

- Myślę, że wszyscy byli zadowoleni - wystawcy, kupujący i przede wszystkim Ośrodek, bo wynik jest niezwykły. - powiedziała Kinga Błaszczyk. - Moim zdaniem było idealnie, a na koniec mieliśmy jeszcze fantastyczny finał! - przyznała szczęśliwa. Jaki? Otóż zaraz po wydarzeniu,  jedna z organizatorek, pani Paulina - urodziła zdrowego synka. Gratulacje!

Jednym słowem to był prawdziwy dzień dziecka!

Jeśli ktoś przegapił tę świetną imprezę lub nie mógł tam być - wciąż jest możliwość okazania swojego wsparcia dla dzieci z IOP w Otwocku - poprzez przekazania 1% swoich podatków na rzecz Ośrodka. Poniżej informacja jak to zrobić.

Zachęcamy!

Kazimiera Zalewska


 

Fantastyczna charytatywna zabawa w Józefowie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się