15°C bezchmurnie

Finał projektu „Wisła – moja pasja”

Rok Rzeki Wisły związany jest z szeregiem ciekawych imprez organizowanych przez władze samorządowe w całej Polsce. Obok nich pojawiły się również inicjatywy prywatne tworzone przez ludzi pasjonujących się Wisłą od wielu lat. Jedną z nich jest autorski projekt pana Piotra Gajgiera - „ Szlakiem Wisły. Nadwiślański Powiat Otwocki”, w ramach którego nauczyciel samotnie przepłynął kajakiem Wisłę od źródeł do ujścia. Ponadto stworzył projekt edukacyjny „Wisła – moja pasja” pod patronatem Fundacji Roku Rzeki Wisły, Powiatu Otwockiego oraz iOtwock.info.

Projekt skierowany do uczniów szkół średnich powiatu otwockiego składał się z trzech konkursów: wiedzy o rzece Wiśle, plastycznego – „ Wiślane inspiracje” i fotograficznego „Wisła- cud natury”. Dnia 21 listopada 2017 roku w karczewskim Zespole Szkół im. Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego, w którym uczy pan Piotr Gajgier, miało miejsce uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom wymienionych konkursów.

Konkurs wiedzy o Wiśle wygrał Jakub Muzyczka z LO im. Gałczyńskiego w Otwocku. Najpiękniejsze zdjęcia Wisły zostały wykonane przez uczniów szkół otwockich:

- I miejsce, Izabela Merk (Zespół Szkół nr 2 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Otwocku)

- II miejsce, Monika Wiśniewska (Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Otwocku)

- III miejsce, Kacper Sabat (Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Otwocku)

Zaś czołowe miejsca w konkursie plastycznym zajęły:

- Natalia Pardej (Liceum Ogólnokształcącego im . Juliusza Słowackiego w Otwocku)- I miejsce

- Korina Opanowska- Żak ( Katolickie Liceum Humanistyczne im. św. Jadwigi

Królowej Polski) – II miejsce

- Zuzanna Białobrzeska (Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Otwocku) – III

miejsce.

Wszyscy laureaci konkursów otrzymali nagrody rzeczowe sfinansowane przez Powiat Otwocki i Gminę Karczew. Wręczali je: pani Aneta Bartnicka- członek zarządu Powiatu Otwockiego, burmistrz Karczewa, pan Dariusz Władysław Łokietek, dyrektor Zespołu Szkół im. Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Karczewie - pani Ewa Kowalik oraz autor projektu - pan Piotr Gajgier.

Oby fascynacja Wisłą przerodziła się w pasję współczesnej młodzieży, która pozostanie na lata i nie przeminie wraz z Rokiem Rzeki Wisły…

PG

 

(Nagrodzone prace w galerii)

Finał projektu „Wisła – moja pasja” komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się