Finał Turnieju Halowej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Celestynów

Piłka nożna, Finał Turnieju Halowej Piłki Nożnej Puchar Wójta Gminy Celestynów - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 3
  • Najlepszy zawodnik
  • Fotka nr 2 z 3

W niedzielę, 16 grudnia w hali sportowej w Celestynowie zostały rozegrane finały Turnieju Halowej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Celestynów.

W zawodach wzięło udział jedenaście drużyn składających się z zawodników gminy Celestynów i powiatu otwockiego. W pierwszej fazie turnieju zespoły rywalizowały w trzech grupach: A, B i C. Do fazy pucharowej awans uzyskało osiem drużyn. Impreza sportowa była rozgrywana w kolejne niedziele - pierwsza kolejka odbyła się 18 listopada. Cztery drużyny, które wygrały swoje mecze w ćwierćfinale, awansowały do półfinałów zorganizowanych 16 grudnia. W pierwszym półfinale naprzeciw siebie stanęły: drużyna Żbików oraz SKY. Od samego początku mecz był bardzo zacięty, pierwszą bramkę zdobyli młodzi zawodnicy SKY, jednak doświadczenie Żbików pozwoliło im zejść na przerwę meczową z prowadzeniem 2:1. Początek drugiej połowy to szaleńcze ataki zawodników SKY, ale po raz kolejny doświadczenie Żbików przyniosło im bramkę, czym podwyższyli wynik na 3:1. Kiedy już wszyscy myśleli, że w finale zagrają Żbiki, zespół SKY stworzył dwie świetne akcje, po których padły dwie bramki. O awansie do finału zadecydowały rzuty karne. Świetne strzały zawodników SKY i doskonałe interwencje bramkarza zespołu Mikołaja Urbaniaka zaowocowały miejscem w finale. Drugi półfinał to szybkie prowadzenie Zielonego Celestynowa -  zaledwie po pięciu minutach na tablicy wyników widniał wynik 2:0.

W szóstej minucie meczu nadzieję w serca kibiców wzbudził Adrian Miernicki, strzelając kontaktową bramkę. Ale zespół z Celestynowa podkręcił tempo i po udanej akcji było już 3:1. Po straconej bramce zawodnicy Reguta byli zdeterminowani, aby strzelić gola, jednak utratę przez nich piłki wykorzystali Zieloni z Celestynowa, rozgrywając szybki kontratak, po którym padła kolejna bramka. Piłkarze Reguta próbowali jeszcze podnieść się, niestety zabrakło im szczęścia i czasu na wyrównanie stanu meczu. Drugim finalistą turnieju został więc Zielony Celestynów.

Mecz o trzecie miejsce to dominacja zespołu Żbików i ich wygrana 6:3. Mecz finałowy zapowiadał się bardzo ciekawie, ponieważ do rywalizacji stanęły: najmłodsza drużyna turnieju SKY,mająca w siedmioosobowym składzie sześciu 16-letnich zawodników i drużyna Zielonego Celestynowa - doświadczony zespół, który przeszedł jak burza przez fazę grupową turnieju. Pierwsza połowa meczu to bramka za bramkę, akcja za akcję, świetne parady bramkarzy. Do przerwy na tablicy wyników mieliśmy 4: 3 dla zespołu z Celestynowa.

Druga połowa zaczęła się podobnie, dużo walki i celnych strzałów. Po raz kolejny doświadczenie starszych kolegów z Celestynowa zdecydowało o ostatecznym wyniku meczu, który zakończył się 8:3.
Laureatom trzech pierwszych miejsc wręczono puchary, medale i pamiątkowe dyplomy. Statuetkę dla najlepszego zawodnika turnieju dostał Tomasz Rosłoniec, zawodnik Zielonego Celestynowa, a najlepszym bramkarzem został Mikołaj Urbaniak, zawodnik zespołu SKY. Organizatorem Turnieju Halowej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Celestynów był Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Celestynowie oraz Urząd Gminy Celestynów. Patronatem medialnym turniej objęli: gazety ,,Celestynka”, ,, iOtwock.info” oraz TVC telewizja Celestynów.

Wszystkim uczestnikom turnieju dziękujemy za udział, a zwycięzcom gratulujemy !

SKY – Zielony Celestynów 3:8

Finał Turnieju Halowej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Celestynów komentarze opinie