14°C bezchmurnie

Forum kobiet niepodległych

Już po raz drugi, przy okazji Dnia Kobiet, odbyło się „Otwockie Forum Kobiet” zorganizowane przez dwa stowarzyszenia: Rozwoju Mazowsza „Innomaz” i Forum Kobiet „Tu i Teraz”.

Teatr im. Stefana Jaracza w Otwocku 9 marca pękał w szwach. Poza kobietami swą obecność zaznaczyło również kilku zaproszonych panów: Mirosław Pszonka – starosta otwocki, Zbigniew Szczepaniak – prezydent Otwocka, Janusz Budny – wójt Wiązowny i reporterzy.

Forum otworzyli organizatorzy: Barbara Stocka i Łukasz Płaczek. Po przywitaniu gości, poprosili na scenę Macieja Smolińskiego – prezentera stacji „Polo-TV”, który zręcznie i profesjonalnie poprowadził spotkanie i moderował trzy panele dyskusyjne.

W pierwszym na fotelach zasiadły trzy panie: Hanna Gumowska – finalistka Miss Polonia 2017, Hanna Chaciewicz – przedsiębiorca i Aneta Bartnicka – radna powiatu, propagatorka kultury kołbielskiej i  opowiedziały w jaki sposób promują Otwock i Powiat Otwocki.

Fotele drugiego panelu zajęło pięć kobiet: Anna Rosłaniec – sekretarz Gminy Wiązowna, Karolina Zowczak – wójt Gminy Osieck, Monika Zachaj – lingwista, Ilona Zyszyńska – społecznik, bibliotekarz i Aliki Pitta – tancerka ZPiT Śląsk, animatorka kultury, Miss Egzotica 2016. Panie mówiły o swych małych ojczyznach i łączeniu pracy zawodowej, społecznej i obowiązkami domowymi, rodzinnymi…Starały się też odpowiedzieć na pytanie, co uważają za model kobiety niepodległej. Łącząc ich wypowiedzi wychodzi na to, ze kobieta niepodległa to taka, która obowiązki domowe, pracę zawodową i swoje pasje społeczne wykonuje z uśmiechem i ma jeszcze czas na fryzjera i kosmetyczkę.

Trzeci panel zaskoczył panie, gdyż w fotelach zasiedli panowie: Olgierd Łukaszewicz – aktor, Marcin Mandryk – dietetyk, Jakub Stefaniak – dziennikarz, polityk, Artur Dawidziuk – nadleśniczy Nadlesnictwa Celestynów i Łukasz Płaczek – prezes OSP Otwock Wielki, animator kultury. Panowie odnieśli się do wcześniejszych wypowiedzi pań stwierdzając, że są za tym, by kobiety realizowały swoje pasje zawodowe i społeczne, by spełniały swoje marzenia a oni będą im w tym pomagać, co miało znaczyć, iż włączają się w prace domowe: wychowanie dzieci, pranie, gotowanie, sprzątanie…Nic dziwnego, że panie z widowni głośnymi brawami podziękowały za tak oczywistą deklarację partnerstwa.

Na zakończenie wystąpiła z kilkoma piosenkami Marta Gałuszewska – laureatka Voice of Poland z zespołem.

Cóż, organizatorzy zapowiedzieli kontynuację Forum, co okazało się po dwóch spotkaniach doskonałym pomysłem na integrację kobiet, zachętę do aktywności społecznej i zwiększenie poczucia własnej wartości. Gratulacje!

AnKa

 

Forum kobiet niepodległych komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się