5°C bezchmurnie

Gdzie zgłosić bezdomne zwierzę?

Zwierzęta, Gdzie zgłosić bezdomne zwierzę - zdjęcie, fotografia

Od wtorku, 3 kwietnia, wiadomo już kto przez resztę 2018 roku będzie odpowiadał za opiekę nad bezdomnymi zwierzętami w Otwocku. Dla mieszkańca istotne jest to, że w razie potrzeby odłowienia bezpańskiego psa lub kota, może dzwonić o każdej porze pod ustalony numer w UM lub na komendę policji w Otwocku.

Podczas LXIV nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Otwocka 3 kwietnia 2018 uchwalony został "Program opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Miasta Otwocka w 2018 roku". Według przyjętych ustaleń całodobowo zgłoszenia w sprawie rannych lub bezdomnych zwierząt przyjmuje:

pracownik wydziału środowiska Urzędu Miasta Otwocka pod numerem - 605-219-979

• lub Komenda Powiatowa Policji w Otwocku (dyżurny - 22 779-40-91)

Realizacji zadań związanych z opieką nad bezdomnymi psami oraz sterylizacją i kastracją oraz dożywianiem bezdomnych kotów na terenie Otwocka podjęły się schroniska w Celestynowie, Nowym Dworze Mazowieckim oraz warszawskie "Na Paluchu".

Na opiekę nad bezdomnymi zwierzętami w 2018 r. miasto przeznaczy ok. 400 tys. złotych.

ZK

PS. Uwaga - ustalony nr telefonu do UM oraz 3 schroniska realizujące program opieki nad zwierzętami zznalazły się w uchwale Rady Miasta; jak dowiedzieliśmy się z UM Otwock - telefon zostanie uruchomiony po podpisaniu umowy z konkretnym wykonawcą zadania, co powinno stać się w najbliższych dniach. 

Gdzie zgłosić bezdomne zwierzę? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się