18°C bezchmurnie

Górą Szwagry i Julia, czyli przeciąganie liny na otwockiej plaży

Klub Sztuk Walk Sokudo znalazł sposób na poprawę jesiennego nastroju nie tylko dzieciom, ale również dorosłym. W niedzielę, 3 września na plaży miejskiej w Świdrze - przy wsparciu Leo Speed Food i p. Agnieszki Zagórskiej - zorganizował zawody w przeciąganiu liny, którym towarzyszył pokaz strażacki.

Pogoda postanowiła sprzyjać uczestnikom zabawy i pozwoliła na aktywny wypoczynek dużej grupie, która stawiła się na miejskiej plaży. Główną atrakcją dnia okazał się I Turniej w Przeciąganiu Liny na Plaży prowadzony przez Waldemara Mazurka - prezesa KSW Sokudo. Jest to  dyscyplina sportowa, która ćwiczy nie tylko siłę, ale także współpracę zespołową. W Polsce jeszcze mało popularna w porównaniu do innych krajów - Polski Związek Przeciągania Liny powstał dopiero w 2015 r. KSW Sokudo postarało się, aby nowy rodzaj aktywnego wypoczynku dotarł również do naszego miasta.

Zgłoszone do turnieju osoby zostały podzielone na dwie kategorie: dzieci i dorosłych. Następnie dobrano ich w drużyny według wieku i wagi, aby wyrównać szanse w walce. W taki sposób powstało sześć grup. U dorosłych po jednej stronie liny stało 5 osób, których waga łącznie nie mogła być większa niż 460 kg, natomiast u dzieci 6 osób - razem do 180 kg. Każda z drużyn w poszczególnych kategoriach miała okazję wykazać się siłą oraz zręcznością w czasie rywalizacji z przeciwnikami. Uczestnicy zostali zapoznani z regulaminem zabawy, po czym mieli trochę czasu na przygotowanie się do zawodów. Po długiej i męczącej walce  - zarówno w grupach dorosłych, jak i dzieci - wyłoniono zwycięzców. Największą siłą wykazały się drużyny: ,,Szwagrów'' pod przewodnictwem Sebastiana Giergieli oraz ,,Julii''. Drugie miejsce w kategorii dorosłych zajęli rodzice dzieci należących do KSW Sokudo pod nazwą ,,Family Sokudo’’, natomiast brąz trafił do drużyny ,,Dream Team Wrocław’’, składającej się głównie z uczniów i absolwentów otwockiego ,,Nukleonika’’. Dzieci również do końca walczyły o jak najlepszą pozycję na podium. Ostatecznie drugie miejsce zdobyła drużyna ,,Czarka’’, a trzecie drużyna ,,Igora’’. Wszyscy uczestnicy odznaczyli się determinacją oraz duchem walki, natomiast ich bliscy - głośnym dopingiem.

Dodatkową atrakcją tego dnia, szczególnie dla najmłodszych, był pokaz w wykonaniu strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej z Otwocka. Szczególną radość dzieciom sprawiła możliwość zmierzenia się ze sprzętem służącym do ratowania życia ludzkiego podczas wypadku. Każdy mógł się przekonać jak trudną pracę wykonują strażacy oraz sprawdzić, ile wysiłku ich to kosztuje. Najmłodsi mieli również okazję wejść na łódkę strażacką oraz do wozu bojowego, założyć kask i poczuć się niczym prawdziwi strażacy zmierzający na akcję ratunkową. Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza KP PSP wzięła również udział w turnieju przeciągania liny, podczas którego zdobyła czwarte miejsce.

Jak się okazało, dzień spędzony na plaży był znakomitym pomysłem na spędzenie niedzielnego popołudnia i oderwanie się od codziennych obowiązków.

Weronika Świńczak

Górą Szwagry i Julia, czyli przeciąganie liny na otwockiej plaży komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się