21°C słabe, przelotne opady deszczu

Inwestycje w otwockich szkołach

Inwestycje, Inwestycje otwockich szkołach - zdjęcie, fotografia

Wracające we wrześniu do otwockich szkół dzieci czeka sporo miłych niespodzianek, jeśli chodzi o warunki, w jakich przyjdzie im się uczyć. Co za udogodnienia im przygotowano? Wyjaśniamy - choć nie będą to już niespodzianki.

Po pierwsze: we wszystkich dotychczasowych gimnazjach, które od września będą już podstawówkami, zostaną wprowadzone zmiany konieczne, aby dostosować budynki do przyjęcia młodszych dzieci. Jak poinformowała wiceprezydent Agnieszka Wilczek, miasto Otwock pozyskało na ten cel z Ministerstwa Finansów blisko 350 tys. zł. Zostały one przeznaczone na doposażenie i przystosowanie obiektów do potrzeb uczniów klas 1-3.

Te dodatkowe fundusze (nie wszystkie gminy uzyskały takie wsparcie) zostały przeznaczone dokładnie na:

• doposażenie pomieszczeń lekcyjnych do nauki w meble i pomoce naukowe

• doposażenie świetlic szkolnych; znajdą się tu nowe pomoce dydaktyczne, dzięki którym dzieci będą mogły lepiej uczyć się umiejętności cyfrowych, komunikacyjnych i poznawczych. W świetlicach tych zostaną wydzielone i odpowiednio urządzone strefy edukacyjne, relaksacyjne, profilaktyczne, itp.

• remonty pomieszczeń sanitarnych z dostosowaniem dla dzieci młodszych.

Po drugie: we wszystkich dotychczasowych podstawówkach trwa przystosowywanie sal lekcyjnych dla potrzeb klas 7-8.

Po trzecie: w trzech szkołach powstaną nowe obiekty sportowo-rekreacyjne:

- W Szkole Podstawowej nr 12 (ul. Andriollego 76) powstają dwa nowe boiska: jedno do koszykówki oraz drugie wielofunkcyjne do siatkówki oraz tenisa. W planach jest jeszcze przebudowa bieżni lekkoatletycznej i nowe oświetlenie, ale w tym momencie nie ma jeszcze wyłonionych wykonawców na te zadania.

- Szkoła Podstawowa nr 6 (ul. Ambasadorska 1) ma wzbogacić się o nową bieżnię lekkoatletyczną. Niestety, tu też nie ma jeszcze wykonawcy. Przetarg został unieważniony, ponieważ wszystkie oferty były wyższe niż środki przeznaczone na inwestycję (220 000 zł.).

- Przy Gimnazjum nr 1 (ul. Majowa 267) powstaje strefa rekreacyjno-edukacyjna, na którą złożą się: plac zabaw, róża wiatrów, struktura dla dzieci niewidomych, altana ogrodowa, stoły szachowe, street workout.

ZetKa

Na zdj.: Otwocka SP 6 już ma nowoczesne boisko, teraz ma byc zbudowana nowa bieżnia lekkoatletyczna (Fot. otwock.pl)
 

Inwestycje w otwockich szkołach komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się