20°C bezchmurnie

Jakie podwyżki dla woźnych i intendentek w otwockich placówkach oświatowych?

Finanse, Jakie podwyżki woźnych intendentek otwockich placówkach oświatowych - zdjęcie, fotografia

Wiceprezydent zarabia 11 200 złotych miesięcznie, a utrudnia podwyżki dla sprzątaczek i konserwatorów

W poprzednim  materiale „Mają głodowe pensje! Woźne i intendentki walczą o podwyżki” pisaliśmy o sprawie podwyżek dla pracowników administracji i obsługi zatrudnionych w placówkach oświatowych na terenie Otwocka. Wiceprezydent Agnieszka Wilczek, choć zobowiązała się do przedstawienia danych, ile średnio wynoszą najniżej uposażenia, danych nie ujawniła. Czyżby utrudniała przyznanie najbiedniejszym pracownikom 300 zł brutto podwyżek?

Do połowy maja wiceprezydent Agnieszka Wilczek i dyrektor Oświaty Miejskiej Edyta Rosłaniec  miały przedstawić średnie zarobki na poszczególnych stanowiskach w szkołach, przedszkolach, żłobku i Oświacie Miejskiej. Zobowiązały się do tego na posiedzeniu Komisji Oświaty i Wychowania Rady Miasta Otwocka jeszcze w kwietniu. Danych jak nie było, tak nie ma. Tymczasem radni czekają na wyliczenia, bo planują średnio na każde stanowisko zwiększyć pulę wynagrodzeń w oświacie o 300 zł brutto, czyli tyle, ile żądają pracownicy i reprezentujący ich Związek Nauczycielstwa Polskiego. – Prawdopodobnie chodzi o kwestię zatrudnienia bratanicy pani wiceprezydent, o czym mówiono na posiedzeniu komisji – usłyszeliśmy od rozgoryczonego pracownika jednej ze szkół po posiedzeniu komisji. 

O co chodzi? Podczas posiedzenia komisji przewodniczący rady Jarosław Margielski dopytywał wiceprezydent Agnieszkę Wilczek, czy to prawda, że w podległej jej Oświacie Miejskiej zatrudniona została jej bratanica. Obruszona pytaniem wiceprezydent stwierdziła, że o tym decyduje dyrektor oświaty (który jej podlega – przyp. red.), a prawdą jest, że każdy z jej rodziny gdzieś pracuje. – Są procedury konkursowe – dodała. Tymczasem w Biuletynie Informacji Publicznej Oświaty Miejskiej brak jest informacji o przejściu tejże procedury przez bratanicę pani wiceprezydent. Zapewne dlatego, że -  jak wynika z naszych informacji - rodzina Agnieszki Wilczek zatrudniona została pierwotnie na umowę zastępstwo, gdzie procedura konkursowa nie jest wymagana.

Jakby tego było mało, wyszło na jaw, że podczas nieobecności prezydenta Zbigniewa Szczepaniaka, wiceprezydent Agnieszka Wilczek zawnioskowała o dodatkowe pieniądze dla siebie z tytułu zwiększonej ilości zadań. Na pytania pana Margielskiego w tej sprawie wiceprezydent Wilczek odpowiadać nie chciała, zasłaniając się inną tematyką komisji. Tymczasem przewodniczący rady ujawnił, że chodziło o kwotę 2740 zł brutto. Co prawda wiceprezydent zaprzeczyła, że chodziło o zwiększenie podstawy, ale na pytania o nagrodę i dodatki już jasno nie odpowiedziała. Dodała natomiast, że jej wynagrodzenie jest z roku na rok coraz niższe. Przypomnijmy, że według danych na maj 2017 roku wynosiło 11 200 zł miesięcznie brutto. – I jak my się mamy czuć – pytają pracownicy administracji i obsługi szkół. – Wiceprezydent proponuje podwyżki tylko wybranym i na to chce przeznaczyć 260 tys. zł. My uważamy, że wzrost uposażeń należy się każdemu – dodają. 

Tymczasem dopóki Rada Miasta Otwocka nie otrzyma propozycji zmian w budżecie, to nie ma możliwości zwiększenia uposażeń najmniej zarabiającym. Brak zmian w budżecie to brak środków finansowych w szkołach. I tak w kółko.    
Marcin Gawrylik

Jakie podwyżki dla woźnych i intendentek w otwockich placówkach oświatowych? komentarze opinie

  • KONKURS - niezalogowany 2018-06-02 17:32:43

    OGŁOSZENIE O KONKURSIE WÓJT GMINY MACIEJOWICE ogłasza konkurs na kandydata na stanowisko: dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej w Oronnem Oronne 8, 08-480 Maciejowice Organ prowadzący szkołę: Gmina Maciejowice, ul. Rynek 7, 08-480 Maciejowice. Nazwa i adres szkoły, której dotyczy konkurs: Publiczna Szkoła Podstawowa w Oronnem, Oronne 8 , 08-480 Maciejowice. http://www.maciejowice.pl/news.details.pl.842.html

Dodajesz jako: Zaloguj się