10°C słabe opady deszczu

Jako pierwsi pokazujemy projekt parku

 Otwock dostał z Unii Europejskiej ponad 4,3 mln zł na rewitalizację parku, ale jak na razie po wycince drzew prace stanęły. Dlaczego? Kiedy prace ruszą i co zostanie za tę dotację wykonane? Zapytaliśmy o to urząd miasta.

Otrzymaliśmy informację, że w chwili obecnej trwa aktualizacja dokumentacji. Pierwsze przetargi na wykonanie infrastruktury technicznej tj. budowy oświetlenia parku, budowy zasilania fontanny, budowy przyłączy wodno-kanalizacyjnych do punktów poboru wody, podlewania parku, tężni oraz fontanny już się odbyły. Niestety, nie udało się wyłonić wykonawców, ponieważ nie pojawiły się żadne oferty. Przetargi będą więc powtarzane. Założenie miejskiego urzędu jest takie, że w tym roku za unijne pieniądze zostaną wykonane wszystkie wcześniej wymienione instalacje oraz wybudowany nowy parking z chodnikiem i drugim wejściem głównym od ul. Puławskiego (w tym celu wycięto już drzewa).

Niestety, jak się dowiedzieliśmy, na efekty wizualne rewitalizacji będzie trzeba poczekać jeszcze rok. Do końca przyszłego roku zostanie wykonane wszystko, co widoczne: plac, główny, alejki spacerowe, fontanna, remont muszli, tężnia solankowa, nowe bramy wejściowe i ogrodzenie.

Na środku placu głównego stanie fontanna, do której będzie można zejść po schodach. Ma ona składać się  z 27 dysz umieszczonych w granitowych płytach. Obrazy wodne tworzone przez wodotryski zostaną podświetlone światłem zmiennobarwnym i sterowane wg zadanych programów.

Część główna parku ma zostać wyłożona gresowymi płytami w kolorze szarym. Muszla koncertowa zostanie jedynie przebudowana, zachowa swoją kubaturę, ale zyska zdobienia w stylu świdermajer. Te same zdobienia będą miały wszystkie bramy wejściowe.

Nowym elementem będzie tężnia solankowa, która zostanie umiejscowiona od ul. Poniatowskiego na okrągłym placu wyłożonym kostką. W okolicach wejścia od ul. Poniatowskiego pojawi się także nowa altana W całym parku zostanie wymienionych ponad 160 ławek.

Cały projekt ma zakończyć się przed końcem przyszłego roku. Dobrze, aby władze pomyślały o osobach spędzających lato w mieście i rozpoczęły drugi etap projektu od wykonania fontanny i płyty głównej, aby mieszkańcy nie uskarżali się drugi rok na obecną suchą fontannę.

Jako pierwsi pokazujemy projekt parku komentarze opinie

  • Alter85 - niezalogowany 2018-08-03 23:01:56

    A nikt się nie zgłosił bo... ? Jak zobaczę to uwierzę. Tutaj już nie będzie dziury, tutaj robią chodnik, tu ulicę, a tutaj park zrewitalizują... Same kiełby wyborcze...

Dodajesz jako: Zaloguj się