18°C bezchmurnie

Karatecy KSW Bushi przywieźli medale z Warszawy i Opola

Zawodnicy KSW Bushi mocno zaczynają sezon - 30 września 2017 reprezentacja Klubu Sportów Walki Bushi wzięła udział w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży w Karate Kyokushin. Pięcioosobowa ekipa KSW Bushi wróciła ze stolicy z pięcioma medalami. Tego samego dnia dwoje zawodników startowało w Opolu na turnieju Challenger i oboje wywalczyli złota.

Warszawska Olimpiada Młodzieży

W zawodach wzięło udział około 160 zawodników z klubów z Warszawy i powiatów około warszawskich zrzeszonych w Okręgowym Związku Karate Województwa Mazowieckiego.

Kamil Kisiel (kat. juniorów młodszych do 55 kg) po trzech wygranych walkach, z czego dwóch zakończonych przed czasem, zdobył pierwsze miejsce.

Zuzanna Dąbrowska (kat. kadetek do 50 kg) uplasowała się na drugiej pozycji.

Oskar Gębala (kat. kadetów do 50 kg) po bardzo udanych walkach zajął trzecią lokatę.

Karol Utrata (kat. młodzików do 40 kg) mimo znacznej niedowagi do granicy kategorii zaliczył bardzo dobry występ i ostatecznie stanął na trzecim stopniu podium. Utrata wystąpił również w konkurencji kata, w której dzięki dynamicznym wykonaniom technik zajął drugie miejsce.

Ponadto KSW Bushi reprezentował Stanisław Jędrkiewicz który tym razem wrócił bez medalu. W roli sekundantów tym razem wystąpili rodzice zawodników, którym kadra trenerska KSW Bushi składa serdeczne podziękowania za pomoc.

Turniej ten był dla startujących na nim zawodników ostatnim sprawdzianem przed Mistrzostwami Europy organizacji WKB, które odbędą się w Rzeszowie w dniach 14-15 października 2017.

 

Turniej Karate Kyokushin Challenger

Zawodnicy Klubu Sportów Walki Bushi, Agnieszka Winek oraz Szymon Olpiński wygrali swoje kategorie w prestiżowym turnieju Challenger, który odbył się w Opolu 30 września 2017. Turniej zorganizował Opolski Klub Karate Kyokushin będący członkiem World Kyokushin Organization (Shinkyokushin). Impreza zorganizowana w formie gali, na przyciemnionej hali, z podestem oraz oprawą świetlną była bardzo widowiskowa.

Szymon Olpiński (kat. seniorów open) stoczył dwa bardzo udane pojedynki. W pierwszym z nich wyraźnie górował nad przeciwnikiem siłą ciosów oraz dynamiką kopnięć. Celnie trafił rękoma na korpus oraz kopnięciami w uda rywala. Przeciwnik do tego stopnia nie był w stanie powstrzymać ataków Olpińskiego, że dwukrotnie spadł z podestu na którym mieściło się pole walki. Po ukończeniu regulaminowego czasu sędziowie wskazali zwycięstwo Olpińskiego. W finale reprezentant KSW Bushi już na samym początku walki celnie trafił przeciwnika kopnięciem mai geri w korpus i zyskał przewagę pół punktu (wazari). Po chwili zyskał kolejne pół punktu za celny cios powodujący chwilową niezdolność przeciwnika i wygrał finałowy pojedynek przed czasem.

Agnieszka Winek (kat. seniorek do 60 kg) wygrała dwie walki. W pierwszym starciu reprezentantka KSW Bushi zmierzyła się ze znacznie wyższa od siebie Ewą Jabłuszewską. Doświadczona Winek czekała na pierwszy ruch rywalki i po zablokowaniu ataku szybko skracała dystans wykonując celne kontry. Po tak przeprowadzonej walce sędziowie orzekli konieczność dogrywki. W kolejnej rundzie walka miała podobny obraz, jednak przeciwniczka już nie atakowała tak zacięcie i komisja sędziowska wskazała zwycięstwo Winek. W walce finałowej Winek wyraźnie rozbijała pozycję przeciwniczki i dużo trafiała, co skutkowało zwycięstwem przez wskazanie.

Zwycięstwo zawodników KSW Bushi jest dobrą wróżbą na przyszłość. Zawody były startem kontrolnym przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy WKB w Rzeszowie 14 – 15 października 2017.

Zawodnikom towarzyszyli w roli sędziego shihan Paweł Juszczyk, a w roli fotografa Patrycja Jankowska.

AW, PJ 

Karatecy KSW Bushi przywieźli medale z Warszawy i Opola komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się