:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  13°C bezchmurnie

Karatecy z Józefowa z medalami z turnieju na Ukrainie

Z ostatniego w tym roku wyjazdowego turnieju, który odbył się na Ukrainie, młodzi karatecy Klubu Sportów Walki Bushi przywieźli dwa medale: srebro i brąz. Zdobywcami tych medali są Zuzanna Dąbrowska i Mateusz Majchrzak.

Są oni, jak też ich trenerzy, niezmiernie zadowoleni z wyniku, szczególnie że zawody odbywały się według niezbyt często stosowanych na zawodach dla młodzieży przepisów, czyli bez ochrony w postaci pancerzy i kasków z kratą.

Na turniej karate kyokushin Fighters Cup, który rozegrał się 17 grudnia 2017, do Chersonia na Ukrainie zjechało 380 zawodników – głównie z Ukrainy, ale także z Polski, Rumuni, Hiszpanii i Izraela. Polska reprezentacja zawodników była skromna – trzyosobowa. Oprócz dwojga wymienionych – Zuzanny i Mateusza z KSW Bushi (z sekcji sensei Mikołaja Pałyski w Dojo Michalin), był jeszcze Bartosz Kazimierczak z Zielonki. Towarzyszył im shihan Paweł Juszczyk jako kierownik ekipy.

Drugi turniej Fighters Cup WKB, na którym walczyli zarówno seniorzy jak i juniorzy, zorganizował shihan Siergiej Wsiewołodow. Został on przeprowadzony według pełnych przepisów kyokushin, tzn. że wszystkie kopnięcia na głowę były dozwolone i można je było wykonywać z pełną siłą. We wszystkich kategoriach wiekowych walki odbywały się bez pancerzy i w kaskach bez kraty. Zasady dosyć niezwykłe jak na turnieje młodzieżowe – mniejsza ochrona nie wpłynęła jednak na większą ilośc urazów.

Zuzanna Dąbrowska (kat. dziewcząt 12-13 lat do 50 kg) stoczyła dwie bardzo zacięte i wyrównane walki. Pierwszą wygrała po dogrywce, przez wazari zdobyte za celne mae geri jodan, a w drugiej uległa przez wagę zawodniczce w Ukrainy.

Mateusz Majchrzak (kat. chłopców 14-15 lat do 50 kg) musiał się pokazać trzy razy na macie - pierwszą walkę wygrał, drugą przegrał, a trzecie miejsce też nie przyszło mu łatwo – wygrał dopiero w drugiej dogrywce.