10°C słabe opady deszczu

Klasyka na leżakach 2018 w Otwocku Wielkim

Kiedy: 2018-08-12 , godzina: 17:00 | Gdzie: Pałac Bielińskich, Otwock Wielki

Koncerty - muzyka, Klasyka leżakach Otwocku Wielkim - zdjęcie, fotografia

Od 15 lipca trwa cykl koncertów promenadowych w Otwocku Wielkim zatytułowany "Klasyka na leżakach". Wśród starodrzewu ogrodu i we wnętrzach barokowego pałacu, dawnej rezydencji wiejskiej Bielińskich, można rozkoszować się pięknem muzyki poważnej, musicalowej i filmowej.

Organizatorem muzycznych spotkań jest otwocka Fundacja Promocji Kultury "OtwArte" na czele z Kamą Grott-Tomaszek przy wsparciu władz powiatu otwockiego. To marka dobrze znana nie tylko otwockim melomanom. Od lat fundacja dba o nasz słuch, wychodząc naprzeciw muzycznej wrażliwości poprzez różnorodne projekty. Najbardziej znany i cieszący się dużym zainteresowaniem jest Europejski Festiwal Muzyczny, który odbywa się cyklicznie jesienią. Ale na razie cieszymy się ciepłem lata i na tę porę roku „OtwArte” również ma dla nas muzyczną ofertę. Jest to cykl pięciu koncertów promenadowych różnych wykonawców, gatunków muzycznych i epok. Jak podaje Kama Grott-Tomaszek: „Zadaniem takich spotkań muzycznych jest popularyzacja wysokiej kultury w bardziej przystępnej, lżejszej formie. Jest to okazja spędzenia letniego popołudnia w mniej formalnych warunkach, gdzie na leżakach, czy kocach piknikowych w luźnej atmosferze można wysłuchać koncertu muzyki poważnej. Cechą charakterystyczną jest uniwersalność przekazu - ze względu na formę i różnorodność gatunków muzycznych, wydarzenie skierowane jest do wszystkich grup wiekowych. Szczególnie zachęcam do udziału całe rodziny.”

Na koncercie otwarcia, 15 lipca wystąpił duet fortepianowy „Duo Granat” -  pianiści Tamara Granat i Adrian Kreda, znający się od 25 lat. Kolejny był kwintet Kama Grott Ensemble. W nastepnych koncertach wystąpią: Arensky Piano Trio, kwartet smyczkowy The Blueberry Strings oraz Quintetto di Roma (na zdj.).


Twórca i dyrektor artystyczny cyklu Kama Grott-Tomaszek zapewnia, że w tegorocznej edycji „Klasyki na leżakach”, w związku z 100 rocznicą odzyskania niepodległości, nie zabraknie muzyki polskiej. 

Organizatorzy serdecznie zapraszają.
Sławomir Wąsowski

Kolejne koncerty: niedziele: 29.07, 5.08,12.08 - godz. 17.00

Klasyka na leżakach 2018 w Otwocku Wielkim komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się