15°C bezchmurnie

Komunikat OPWiK: okresowe wstrzymania dostaw wody

Komunikat, Komunikat OPWiK okresowe wstrzymania dostaw - zdjęcie, fotografia

W drugiej połowie lutego br. w części  Otwocka - Świdra z powodu przebudowy sieci wodno-kanalizacyjnej nastąpią okresowe wstrzymania dostaw wody.

Z powodu wykonywanej modernizacji i rozbudowy linii kolejowej Warszawa – Dorohusk, zatrudnione przez inwestora (PKP) firmy wykonawcze prowadzą roboty budowlane związane m.in. z projektowanym tunelem na przecięciu linii kolejowej z drogą powiatową w ul. Majowej. Planowana inwestycja powodowała kolizję z istniejącymi w gruncie sieciami wodociągowymi i kanalizacyjnymi.

Od jesieni ubiegłego roku trwają prace związane ze zmianą lokalizacji kolizyjnych odcinków sieci.  Dobiegają one końca i zbliżamy się do etapu włączenia do eksploatowanej sieci nowo wybudowanych odcinków. Proces ten odbędzie się w drugiej połowie lutego i będzie związany z okresowym wstrzymaniem dostaw wody w tym rejonie na czas wykonywania prac przełączeniowych (ok. 12 do 16 godzin).

Wstrzymanie dostaw wody nastąpi w ulicach m. in. Majowej, Grunwaldzkiej, Górnej, Jana Pawła II, Słowackiego. Szczegółowy plan zamknięć, rozlokowania beczkowozów z wodą do celów sanitarnych przedstawiony zostanie poprzez rozwieszone ogłoszenia w rejonie prac, media, serwisy społecznościowe oraz stronę internetową www.opwik.com

Podczas wstrzymywania dostaw wody i ich wznawiania w niektórych rejonach miasta mogą wystąpić konsekwencje związane ze zmianą kierunków przepływów wody w postaci okresowego zaburzenia parametrów dostarczanej wody, tj. obniżone ciśnienie, możliwa zmiana parametrów fizyczno-chemicznych i barwy, jednak bez zmiany parametrów bakteriologicznych.

 

Komunikat OPWiK: okresowe wstrzymania dostaw wody komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się