14°C bezchmurnie

Koncert komediowo-liryczny dla Rysia - Wojownika z Emowa

Dobrze się pomaga w miłym towarzystwie. Podczas koncertu charytatywnego ”Grzegorz Turnau i Przyjaciele dla Rysia Nawrockiego”, zorganizowanego dla chłopca z Emowa, który walczy o powrót do zdrowia po usunięciu nowotworu, uczestnicy bawili się przednie i jednocześnie zebrali znaczną sumę pieniędzy na pomoc dla bohatera wydarzenia.

4 marca 2018 r.  to był z pewnością ciężki dzień dla pięciolatka - Ryszarda Nawrockiego. Najpierw brał udział w 38. Półmaratonie Wiązowskim - jako widz i bohater akcji "Biegnę dla Rysia". Wieczorem dzielnie uczestniczył w koncercie, który odbył się w Hotelu Brant w Majdanie. To wielki wysiłek dla tak małego chłopca i z pewnością niejeden jego rówieśnik np. bawiący się w domu lego za nic by się z nim nie zamienił. Ale mały Ryszard to wojownik, który od drugiego roku życia dzielnie walczy o życie i zdrowie. Po usunięciu wielkiego guza umiejscowionego  w okolicy splotu ramiennego, chłopiec nie ma nowotworu. Ale też podczas operacji uszkodzone zostały nerwy i mięśnie jego lewej rączki. Przeszedł już jedną operację rekonstrukcji nerwów, ale potrzebne są dwie kolejne i bardzo dużo rehabilitacji. On i jego rodzina się nie poddają, ale potrzebna jest im pomoc. Na ten właśnie cel Gmina Wiązowna organizuje zbiórki w ramach akcji charytatywnej "Rok dla Ryszarda Nawrockiego".

[Cała historia choroby i walki o zdrowie chłopca jest na stronie Fundacji „Otwarte Ramiona”, której Rysio jest podopiecznym].

4 marca był bardzo udany pod względem realizacji wymienionego celu - najpierw uczestnicy półmaratonu wybiegali dla Rysia 20 tys. złotych. Wieczorem zaś na koncercie w Hotelu Brant - z cegiełek i aukcji - uzbierano aż 48 800 zł!. Czyli po jednym dniu chłopiec ma zapewnione minimum 68 tys. zł potrzebne na operacje.

Aukcje sprawnie i zabawnie prowadzili wspólnie Joanna Iwańska, pracownik UG Wiązowna oraz Jakub Wesołowski, aktor, współwłaściciel Hotelu Brant. Fanty na aukcji były różnorodne - dzieła sztuki, rzemiosła oraz przedmioty pamiątkowe i użytkowe. Najwyższą sumę - 5,5 tys. złotych - uzyskano za pamiątkowy medal ojca Rysia, który otrzymał za udział w misji w Afganistanie V i VI zmiany NATO ISAF AFGANISTAN.

Darczyńców było wielu - wszystkich fantów nie zdołano zlicytować tego wieczoru. Wiele z nich jest wciąż dostępnych, np. bardzo ciekawe obrazy, rzeźby i przedmioty - gratki dla fanów sportu. Cała lista dostępna na FB GOK Wiązowna.

Aukcje były przeplatane występami artystycznymi. Jako pierwszy wystąpił Kabaret „Na chwilę”. To specjalny projekt na ten wieczór w wykonaniu urzędników z Gminy Wiązowna na czele wójtem Januszem Budnym i wicewójtem Tomaszem Kostyrą oraz pracowników Gminnego Ośrodka Kultury Wiązowny pod przewodnictwem dyrektor Pauliny Sokół. To była pierwszej klasy rozrywka, którą zebrana publiczność entuzjastycznie doceniła. Hitem nr 1 zaś występ wójta i wicewójta jako Blues Brothers (patrz film).

Kolejny artysta, który zagrał dla Rysia i osób, które przyszły aby mu pomóc - to Grzegorz Turnau, znany kompozytor, piosenkarz i pianista, autor tekstów, aranżer. Jego występ był wyciszający, liryczno-nastrojowy, choć także z pazurem komediowym.

Na "deser" imprezy odbył się wykwintny bankiet oraz koncert zespołu Half Time Trio Cover Band.

ZetKa

Oglądaj Cały występ kabaretu "Na chwilę" - autor  hernciszfilm

Koncert komediowo-liryczny dla Rysia - Wojownika z Emowa komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się