20°C bezchmurnie

Kontrolowali szkołę w Sobiekursku

Finanse, Kontrolowali szkołę Sobiekursku - zdjęcie, fotografia

Burmistrz Karczewa skontrolował gospodarkę finansową Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sobiekursku.

Głównym zadaniem zespołu powołanego przez burmistrza Władysława Dariusza Łokietka jest sprawdzenie wiarygodności sprawozdania finansowego za 2017 rok w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Sobiekursku.

Zespół ma zweryfikować zapisy księgowe w księgach rachunkowych oraz doprowadzić do zgodności sprawozdania finansowego z danymi wynikającymi z ewidencji księgowej. Jak poinformowała nas przewodnicząca zespołu Agnieszka Smolak, kontrola jeszcze trwa. – Nie ma jeszcze protokołu pokontrolnego, ale z dotychczas przeprowadzonych przez nas czynności wynika, że dokumentacja prowadzona jest dobrze. Główna księgowa uczestniczy w kontroli, składa wyjaśnienia i poprawia ewentualne niezgodności – informuje Agnieszka Smolak. 

Na nasze pytanie, dlaczego kontrolą objęta jest właśnie placówka w Sobiekursku, Agnieszka Smolak odpowiedziała: - Wynika to analiz przeprowadzonych przez komórkę kontroli wewnętrznej w Urzędzie Miejskim w Karczewie. Jest to kontrola doraźna, nie pierwsza i zapewne nie ostatnia. Chcemy po prostu na bieżąco naprawiać niezgodności, które znajdujemy w sprawozdaniach – mówi.   

Kontrolowali szkołę w Sobiekursku komentarze opinie

  • gość 2018-06-02 17:35:34

    OGŁOSZENIE O KONKURSIE WÓJT GMINY MACIEJOWICE ogłasza konkurs na kandydata na stanowisko: dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej w Oronnem Oronne 8, 08-480 Maciejowice Organ prowadzący szkołę: Gmina Maciejowice, ul. Rynek 7, 08-480 Maciejowice. Nazwa i adres szkoły, której dotyczy konkurs: Publiczna Szkoła Podstawowa w Oronnem, Oronne 8 , 08-480 Maciejowice. http://www.maciejowice.pl/news.details.pl.842.html

Dodajesz jako: Zaloguj się