20°C bezchmurnie

Kronika policyjno-pożarnicza

Kronika kryminalna, Kronika policyjno pożarnicza - zdjęcie, fotografia

Kilka dni temu opisaliśmy wypadek ze skutkiem śmiertelnym, do którego doszło na DW 801. W Wygodzie zginął 30-letni pasażer renault megane, mieszkaniec naszego powiatu, a kierowcę, otwocczanina, przetransportowano śmigłowcem do szpitala. Jednak, nie była to jedyny wypadek w tym dniu, na tej drodze.

• Tego samego dnia (środa 30.05), na tej samej drodze, kilka godzin wcześniej (ok. 10.30) również miał miejsce tragiczny wypadek. Tym razem w Sobieniach Szlacheckich, chociaż tutaj obyło się bez ofiar śmiertelnych. Osobowy volkswagen zderzył się z motocyklistą. Kierowca osobówki (60-letni mieszkaniec powiatu otwockiego -  był trzeźwy) wyszedł bez szwanku, ale motocyklista (lat 33, z powiatu puławskiego), w stanie ciężkim został przetransportowany do szpitala. Tu również użyto transportu lotniczego. Tak więc w środę, 30 maja na DW 801, w przedziale kilku godzin, śmigłowiec lądował dwukrotnie: w Sobieniach Szlacheckich i Wygodzie.

Policja apeluje do motocyklistów o rozwagę oraz dostosowanie prędkości do umiejętności i warunków na drodze, ale też zwraca się do kierowców osobówek, aby częściej korzystali z lusterek wstecznych. Proszę pamiętać, że kierujący motorami są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu, zaś w konfrontacji z samochodem ich szanse są znikome.

• Również w środę (30.05) doszło do dość kuriozalnego zdarzenia na stacji paliw Orlen w Józefowie. Niefrasobliwy kierowca crossovera marki Peugeot, wykonując manewr, uszkodził dwa auta osobowe, autobus i dystrybutor (zdjęcie główne). Prawdopodobnie nie poradził sobie z automatyczną skrzynią biegów. Kierowca został ukarany mandatem 400 zł i 6 punktami karnymi.

• Jak podaje rzecznik KP PSP mł. kpt. Maciej Łodygowski, prawie 2 godz. strażacy gasili budynek gospodarczy w Józefowie. Pożar wybuchł 4 czerwca (poniedziałek) po godz. 14.00, przy ul. Nadwiślańskiej. Na miejsce akcji przybyło 7 zastępów straży (27 ratowników), a także policja i pogotowie energetyczne. Płonęła drewniana konstrukcja o powierzchni ok. 50 m2. Obok były zaparkowane dwa pojazdy: dostawczy nissan i osobowy fiat. Strażacy skierowali jeden prąd wody na płonący budynek i dwa prądy na samochody. W wyniku pożaru drewniana szopa spłonęła doszczętnie. Uszkodzone zostały również oba pojazdy - nissan wypalił się w środku. Nie było osób poszkodowanych.

Sławomir Wąsowski

 

 

 

Kronika policyjno-pożarnicza komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się