PILNE
Piłka nożna, Lider zwalnia tempa - zdjęcie, fotografia
OKS Otwock 30/10/2019 13:41

OKS pewnie pokonał w 11 kolejce rezerwy Józefovi Józefów 0-4. Od pierwszego gwizdka arbitra spotkania uwidoczniła się znaczna przewaga drużyny z Otwocka.

Zepchnięci do defensywy gospodarze próbowali zaskoczyć OKS wyprowadzając szybkie kontrataki, które szybko powstrzymywała wysoko ustawiona linia obrony otwocczan. W pierwszej połowie spotkania bardzo ładnymi uderzeniami z dystansu popisali się Kamil Gałązka, którego strzał trafił w słupek oraz Radosław Soszka. Do przerwy żadnej z ekip nie udało się wyjść na prowadzenie.  W drugiej połowie zdominowana całkowicie przez lidera zgromadzeni na stadionie przy ul. Długiej kibice zobaczyli cztery gole. Festiwal strzelecki rozpoczął kapitan drużyny Michał Zapaśnik, który w 52 minucie meczu wykorzystał podanie Kamila Gałązki i z dość ostrego konta pokonał bramkarza gospodarzy. 12 minut później rzut karny podyktowany na Michale Zapaśniku z zimną krwią wykorzystał Kamil Gałązka. Dwie szybko strzelone bramki podcięły zupełnie skrzydła gospodarzą. Trener Okoński wpuścił na boisko zawodników rezerwowych dając tym samym odpocząć graczom podstawowym. Zmiennicy odwdzięczyli się konstruując i strzelając w końcówce meczu dwie kolejne bramki. W 87 minucie meczu bardzo ładną akcję rozpoczął Sadi Artan podając na wolne pole do Marcina Napieralskiego, którego podanie w pole karne wykończył strzałem obok słupka Szymon Andruszko. Przy czwartej bramce znów w roli głównej Sadi Artan, który akcję bramkową rozpoczął w środku boiska mijając czterech graczy Józefowi. Po jego dryblingu piłka znalazła się z prawej strony boiska a tam Damian Bąk bez wahania dograł w pole karne i całą akcje wykończył strzelając czwartą bramkę Michał Zapaśnik. W następnej kolejce spotkań OKS Otwock będzie podejmował na własnym stadionie „czerwoną latarnię” tych rozgrywek, czyli ostatni zespół CKS Celestynów, sobota 2.11.2019 godz.13: 00 boisko sztuczne ul. Karczewska.

SKŁAD: Goleń K., Długosz R.; Piotrzkowicz J.; Komorowski P. (80’ Napieralski M.); Wesołowski J. (70’ Artan Sadi); Gałązka K.; Zapaśnik M.; Napieraj M. (72’ Andruszko Sz.); Soszka R. (75’ Zapaśnik A.); Łączyński J. (46’ Bąk D.); Zapaśnik M.

BRAMKI: 52’ Zapaśnik M. as. Gałązka K.; 64’ Gałązka K. (k); 87’ Andruszko Sz. as. Napieralski M.; 90’ Zapaśnik M. as. Bąk D.