:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  28°C bezchmurnie

List intencyjny podpisany

Bezpieczeństwo, intencyjny podpisany - zdjęcie, fotografia

28 kwietnia (piątek), w Urzędzie Miasta Otwocka doszło do podpisania Listu intencyjnego, którego celem jest m.in. walka z narkomanią wśród młodzieży.


 List został podpisany przez Prezydenta Miasta Otwocka Zbigniewa Szczepaniaka, Wiceprezes Sądu Rejonowego w Otwocku Kamilę Różańską, Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Warszawie płk Zbigniewa Brzostka oraz Komendanta Powiatowego Policji w Otwocku podinsp. Hubert Białogrodzki. Jego celem jest zobowiązanie wszystkich stron do realizacji wspólnych działań profilaktycznych dla dzieci i młodzieży z otwockich szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz ich rodziców z zakresu zapobiegania zjawisku używania narkotyków i dopalaczy oraz ograniczania innych zjawisk patologicznych.

Od tej chwili wszystkie podmioty podpisujące ten list będą razem współpracować i prowadzić działania prewencyjne i przeciwdziałające narkomanii wśród nieletnich. Dodatkowo będą promowane zachowań m.in. mających wpływ na ograniczenie zagrożenia, wzrost poczucia bezpieczeństwa, wskazanie młodym ludziom konsekwencji wyborów życiowych, które niekiedy mogą kończyć się wpadaniem w uzależnienia czy łamaniem prawa. Wszyscy sygnatariusze są zgodni, że podejmowane przez nich działania będą priorytetem, jeśli chodzi o przeciwdziałanie codziennym zagrożeniom wśród dzieci i młodzieży z terenu Otwocka. Nie było także sprzeciwu, co do tego, że informowanie i profilaktyka są jednymi z najważniejszych zasad chronienia dzieci i młodzieży przed uzależnieniami.

W dokumencie czytami m.in.:  „(…) Strony przyjmują następujące priorytety we wzajemnej współpracy: wspieranie działalności wychowawczej, edukacja i wychowanie dzieci i młodzieży z terenu Otwocka mające na celu poprawę ich bezpieczeństwa, przeciwdziałanie uzależnieniom i sytuacjom kryzysowym, zapobieganie przestępczości w środowisku młodzieży szkół podstawowych i gimnazjalnych. (…) W celu realizacji niniejszego Listu intencyjnego, strony podejmą wszelkie prawne i faktyczne działania niezbędne do wykonania wymienionych w nim postanowień. (...)”

źródło: otwock.pl, Gazeta Otwocka
fot. otwock.pl

List intencyjny podpisany komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na iOtwock.info

Bezpieczeństwo, Otwock - więcej informacji