15°C bezchmurnie

Maraton fitness w ICSiR dla Agi i Teosia

Nic tak nie dodaje motywacji i chęci do walki, jak wspólne niesienie pomocy powiązane z grupowym wysiłkiem fizycznym. Przekonali się o tym uczestnicy Charytatywnego Maratonu Fitness, który odbył się 5 listopada w Integracyjnym Centrum Sportu i Rekreacji w Józefowie. Wzięło w nim udział aż 250 osób.

Dochód z maratonu przeznaczony był na rzecz Agi Holki i Teosia Górskiego. Płacąc symboliczną kwotę 20 zł za wejście, można było nie tylko pomóc potrzebującym, ale także uczestniczyć w przygotowanych rozrywkach. Wiele osób przyszło tylko po to, aby obejrzeć pokazy taneczne oraz wspomóc chore osoby, co było celem wydarzenia.

 

Pech Agi i Teosia

Agnieszka Holka zapadła w śpiączkę w 2014 r., po potrąceniu przez samochód, gdy wracała z pracy. Do tego czasu znajomi i rodzina postrzegali ją jako wesołą i pełną życia dziewczynę, wytrwale realizującą swoje cele i marzenia. Niestety, plany Agnieszki legły w gruzach grudniowego piątku za sprawą wypadku. Jej historię zna już cała Polska, jednak rodzina nadal prosi o pomoc i wsparcie, by przywrócić zdrowie dziewczynie. Drugi beneficjent wydarzenia - Teoś Górski - jest ponad dwuletnim chłopcem, który urodził się z licznymi wadami rąk i nóg. Przeszedł wiele diagnoz lekarskich, aktualnie podejrzewana jest u niego dysplazja kostna, co wiąże się z karłowatością. Teosia wspierają rodzice oraz brat i siostra, którzy również bardzo proszą wszystkich o pomoc.

 

Zjednoczeni w sporcie

Wydarzenie w józefowskim ICSiR przyciągnęło aż 250 osób - głównie kobiet (ok. 80%). Zorganizowały je Zjednoczone Siły Pomocy, czyli Integracyjne Centrum Sportu i Rekreacji, Żaneta Kornatowska i Sąsiad dla Sąsiada, Józefów Pomaga. Impreza rozpoczęła się o godzinie 16:00 polonezem Moniki Wardeckiej, po czym gwiazdy fitnessu pokazały wiele ćwiczeń na różne części ciała. Na wydarzeniu obecni byli: Żaneta Kornatowska, Michał Brzyzki, Artur Jobda, Agnieszka Szymczak, Iza Tyszka oraz Bartek Zajączkowski. Każdy z nich prowadził własny pokaz ćwiczeń, skupiających się na nogach, rękach oraz brzuchu. Uczestnicy mogli również wziąć udział w treningu z ręcznikiem, a także ćwiczeniach w parach. Nie tylko dla dorosłych przygotowano mnóstwo atrakcji. Dla dzieci przeprowadzono specjalne zajęcia ,,Fit Kids'', które poprowadził Paweł Rożniatowski.

 

Pieniądze i emocje

Podczas maratonu odbył się pokaz ćwiczeń na trampolinie  prowadzony przez  Aleksandrę Domańską pokaz kick-boxingu Bolesława Nowaka oraz pokaz formacji Relise Piotra Patłaszyńskiego. Po wyczerpujących zajęciach goście posilali się w specjalnie urządzonej kawiarence, a także korzystali z innych atrakcjach, skierowanych  głównie do dzieci, jak np.: punkt zmywalnych tatuaży czy zjeżdżalnie dla najmłodszych. Podczas wydarzenia odbyła się również licytacja koszulki Roberta Lewandowskiego.

W czasie trwania maratonu wolontariusze z Józefowa i Otwocka zbierali pieniądze przeznaczone na pomoc dla Agi i Teosia. Jak poinformował Piotr Gąszcz na FB ICSiR w rezultacie na konto Teosia trafiło 2 360 zł i tyle samo dla Agi.

Maraton fitnessu przyciągnął wielu chętnych i pozostawił po sobie pewien niedosyt. Ludzie wychodzili zadowoleni, ale żądni kolejnych ćwiczeń i następnego wydarzenia. Jedna z organizatorek - Żaneta Kornatowska planuje już nowy maraton, który na razie pozostaje niespodzianką. Póki co uzyskała patronat rzecznika Krajowej Izby Komorniczej oraz Izby Warszawskiej i konsultacje prawnicze. Prosi o cierpliwość oraz zbieranie sił na kolejną dawkę emocji i wysiłku.

Weronika Świńczak

Maraton fitness w ICSiR dla Agi i Teosia komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się