27°C bezchmurnie

Mistrzyni Paulina Guba doceniona przez władze powiatowe

Paulina Guba, mistrzyni Europy w pchnięciu kulą, otrzymała od powiatu otwockiego za wybitne osiągnięcia sportowe i promowanie swojego regionu nagrodę w wysokości 15 tys. złotych. Wyróżnienie uroczyście przekazali jej wspólnie wszyscy radni powiatowi podczas XXXIX sesji, która odbyła się we wtorek, 11 września br.

Gratulacje i życzenia dalszych sukcesów w imieniu rady, zarządu i wszystkich mieszkańców powiatu złożył Paulinie Gubie przewodniczący Rady Powiatu Dariusz Grajda. Przy okazji przypomniał on pierwsze spotkanie obecnej mistrzyni z jej dyscypliną podczas powiatowych mistrzostw lekkoatletycznych w 2006 r. Mimo braku przygotowania pchnęła ona wtedy kulę od razu daleko, zwracając na siebie uwagę trenerki Barbary Sierpińskiej z OKS Otwock, która zaopiekowała się skromną, a utalentowaną dziewczyną. - To jest piękne - stwierdził przewodniczący, - że osoba mieszkająca na terenie naszego powiatu, w Sobieniach-Jeziorach  - bez zaplecza do trenowania - swoim wysiłkiem, dążeniem do celu, wytrwałością i wieloma wyrzeczeniami z każdym rokiem osiągała coraz więcej. Jest Pani żywym przykładem, w jaki sposób można osiągać mistrzostwo - podkreślił i wraz ze starostą Mirosławem Pszonką, w otoczeniu wszystkich radnych wręczył jej przyznaną nagrodę pieniężną.

Paulina Guba, która na tę okazję stawiła się ze swoim złotym medalem z mistrzostw w Berlinie, podziękowała za wyróżnienie i za wiele lat wsparcia. Obiecała zostać ambasadorką modernizacji/budowy stadionu OKS na stulecie klubu i przeprowadzić na nim trening z młodzieżą, a na koniec z uśmiechem pozowała do serii zdjęć, bo kto by nie chciał mieć fotografii z tak niezwykłą i przemiłą mistrzynią.

ZetKa

Mistrzyni Paulina Guba doceniona przez władze powiatowe komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się