17°C bezchmurnie

Młodzi mistrzowie szachowi z Józefowa

Szachy, Młodzi mistrzowie szachowi Józefowa - zdjęcie, fotografia

Uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 w Józefowie Jeremi Ornoch zajął pierwsze miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski Szkół Podstawowych w Szachach klas 1-3.

Szachy to gra strategiczna, która przyciąga przede wszystkim ludzi o bardzo ścisłych umysłach, zaś zawodowi szachiści określani są jako wybitni stratedzy. Niestety w dzisiejszych czasach komputerów, smartfonów i internetu, gra ta jest coraz mniej popularna. Dlatego cieszy fakt, że są jeszcze młodzi ludzie, którzy nie dość, że interesują się tą królewską grą, to jeszcze biorą udział w specjalnie organizowanych dla nich konkursach.

Młodzi józefowianie, pod trenerskim okiem Tadeusza Popisa, odnoszą kolejny sukces w tej dziedzinie. W dniach 4-7 maja, w ośrodku „Świętokrzyska Polana” w Chrustach koło Zagnańska (woj. świętokrzyskie) odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach klas 1-3. Szkołę podstawową nr 1 w Józefowie reprezentowali na tym turnieju: Bartosz Więcławik, Mateusz Makaruk, Justyna Stułka i  Jeremi Ornoch. Ten ostatni zdobył puchar za zajęcie I miejsca na III szachownicy.

Całej drużynie, a w szczególności Jeremiemu Ornochowi gratulujemy tego wyniku i życzymy kolejnych sukcesów. Naprawdę cieszy fakt, że szachy dalej są w kręgu zainteresowania młodych ludzi.

Jan Szczyrek
źródło i fotografia: jozefow.pl

Młodzi mistrzowie szachowi z Józefowa komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się