9°C bezchmurnie

Mocny finał Otwockiej Ligi Biegowej

Bieganie, Mocny finał Otwockiej Biegowej - zdjęcie, fotografia

17 czerwca br. przy orliku w Wólce Mlądzkiej, w urokliwym miejscu okolic rzeki Świder, odbyła się ostatnia edycja cyklu zawodów dla dzieci, młodzieży i dorosłych mieszkańców powiatu otwockiego pod nazwą „Otwocka Liga Biegowa”. Zawody te skierowane są do osób lubiących spędzać aktywnie czas, niezależnie od wieku i sprawności indywidualnej.

Tego dnia organizatorzy - UKS "Bieliki" działający przy SP nr 8 - zadbali o wszystkie szczegóły dobrej zabawy. Wyznaczyli trasę biegową nieopodal rzeki Świder, a start i metę stanowił jaskraworóżowy łuk. Nie zapomniano o maluchach i młodszych dzieciach, które miały do dyspozycji dmuchany zamek, piaskownicę z zabawkami, malowanie buziek i niezliczone ilości baloników uformowanych w fantazyjne kształty. Dla zwinnych była również prosta konstrukcja (kijki, sznurek, miska z mydlaną wodą), z której powstawały wielkie bańki. Zawodnicy rozgrzewali się, grając w kosza lub nogę. Pogoda dopisała. Zabawa była przednia.

Równo w południe na starcie pojawili zawodnicy. Zawody były otwarte, a numer startowy można było wykupić za symboliczne 10 zł (tylko uczniowie SP nr 8 mieli start bezpłatny). Do dyspozycji startujących były dystanse biegowe umożliwiające udział każdemu – niezależnie od wieku i sprawności – od 300 m do 5,4 km.
Po skończonym biegu zawodnicy mogli posilić się w urządzonym nieopodal grill-barze pod chmurką i odpocząć w cieniu sosen.

Na koniec odbyła się dekoracja uczestników, wręczanie pucharów i pamiątkowe zdjęcia. Zawody odbyły się pod patronatem Prezydenta Miasta Otwocka ze wsparciem władz powiatu otwockiego. Główny cel zawodów, którym jest upowszechnianie zdrowego trybu życia, aktywności fizycznej i integracja lokalnej społeczności, został osiągnięty. Wszyscy obecni bawili się znakomicie. Gratulujemy organizatorom i uczestnikom.
Zuzanna Sikora

Na zdj. głównym: zwycięzcy Otwockiej Ligi Biegowej 

OTWOCKA LIGA BIEGOWA KLASYFIKACJA GENERALNA 
Dystans 300m 
dziewczęta
1 JULIA PUSTOŁA
2 ZOFIA KAŁOWSKA
3 JULIA ZUJKIEWICZ
chłopcy
1  AXEL WYSOCZAŃSKI
2  GRZEGORZ OSICA
3 KACPER GOŁĘBIEWSKI

Dystans 600m 
dziewczęta
1  OLIWIA OSICA
2  ALEKSANDRA PUSTOŁA
3 MAJA BIELECKA

chłopcy
1  FILIP ANTOLAK
2  JAKUB DOMAŃSKI
3 JĘDRZEJ ZUJKIEWICZ

Dystans 1000m 
dziewczęta
1  MARYSIA RYCHALSKA
2  WIKTORIA OLINOWICZ
3 MARIA KOTOW

chłopcy
1  ALEKSANDER MORUŚ
2  KAMIL STRUŻYŃSKI
3 ROBERT DOMAŃSKI

Dystans 1500m 
dziewczęta
1 JULIA GIERGIELA
2  WERONIKA KSIĄŻEK
3 KAMILA GAS

chłopcy
1  MATEUSZ SZOSTAK
2  PIOTR ROSŁONIEC
3 WOJCIECH  KOBZA

Dystans 3,4km
kobiety
1  WIRA WRÓBLEWSKA
2  JULIA GIERGIELA
3 TERESA MIKOŚ

mężczyźni
1  ROBERT MIKOŚ
2  MAREK WRÓBLEWSKI
3 ROMAN MIKOŚ

Dystans 5,4km
kobiety
1  MARTYNA URBAŃSKA
2  LIDIA DĘBKOWSKA
3 RENATA DEMIAŃCZUK

mężczyźni
1  MARCIN BIELECKI
2  TOMASZ ZUJKIEWICZ
3 ANDRZEJ DOBROWOLSKI

Pełne wyniki klasyfikacji generalnej OLB oraz zawodów z 17.06.18  w załącznikachMocny finał Otwockiej Ligi Biegowej komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się