27°C bezchmurnie

Na koloniach „W stronę słońca”

Rekreacja, koloniach stronę słońca” - zdjęcie, fotografia

Stowarzyszenie „W stronę słońca” powstało w Karczewie w 2011 roku. Głównym celem tej organizacji było prowadzenie świetlicy dla dzieci z rodzin borykających się z różnymi problemami życiowymi. Od samego początku zarząd stowarzyszenia, jak i działający wolontariusze przyjęli za punkt honoru organizowanie corocznych kolonii.

Do pierwszego wyjazdu doszło w 2013 roku. Na początku z tej formy wakacyjnego wypoczynku korzystali tylko podopieczni stowarzyszenia. Jednak chętnych do skorzystania z kolonii było z każdym rokiem coraz więcej. W tym roku na dwóch turnusach zorganizowanych w Rozewiu nad morzem wypoczywało 130 kolonistów w wieku od 7 do 18 lat. Dobrze przygotowana kadra zapewniła dzieciom i młodzieży nie tylko poczucie bezpieczeństwa, ale także atrakcyjny wypoczynek, o którym jeszcze długo po wakacjach będą wspominali.

Zdaniem prezes stowarzyszenia „W stronę słońca” Marzeny Kondej koloniści wraz z kadrą stanowili jedną wspaniałą, kolonijną rodzinę. Nawiązało się wiele nowych przyjaźni, co z pewnością zaowocuje w czasie roku szkolnego.
Od 3 września znów ruszy świetlica środowiskowa w domu parafialnym przy ul. Bielińskiego 1. Potrzeby są duże i dlatego zarząd stowarzyszenia „W Stronę Słońca” zwraca się z prośbą o wsparcie. Każda pomoc finansowa czy rzeczowa będzie mile widziana. Dla tych, którzy zechcą wesprzeć stowarzyszenie finansowo podajemy nr rachunku bankowego 40 8023 0009 2001 0010 6799 0001.

Wszelkich dodatkowych informacji na temat stowarzyszenia udziela prezes Marzena Kondej tel.504 864 953.
 

Na koloniach „W stronę słońca” komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się