14°C bezchmurnie

Najpierw zaczną budowę S17 w Góraszce

Inwestycje, Najpierw zaczną budowę Góraszce - zdjęcie, fotografia

Wreszcie na serio zacznie się budowa S17 między Zakrętem a Kołbielą: 13 lutego 2018 Wojewoda Mazowiecki wydał decyzję zezwalającą na budowę 1,5-kilometrowego odcinka ekspresówki na terenie Góraszki. Teraz właściciele nieruchomości, które zostaną przejęte pod cały pas drogowy, powinni sprawdzać skrzynki pocztowe - dostaną zawiadomienia w sprawie wysiedlenia i odszkodowań.

Okazuje się, że 15-kilometrowy odcinek S17 od węzła "Lubelska" do obwodnicy Kołbieli, którego wykonawcą jest konsorcjum Strabag, został jeszcze podzielony na trzy części. Na każdą z nich zostanie oddzielnie wydana decyzja zezwalająca na budowę (ZRID) W pierwszej kolejności Wojewoda Mazowiecki zezwolił na budowę półtorakilometrowego odcinka - od ok. 4 km do ok. 5,65 km długości drogi. W tym obszarze znajduje się węzeł „Góraszka”, który zaplanowano jako połączenie dróg powiatowych, dróg lokalnych oraz przyszłego centrum handlowego Auchan "Kolorowe życie" z drogą ekspresową. Zdaniem rzecznika oddziału lubelskiego GDDKiA, Krzysztofa Nalewajko, dwie kolejne części odcinka powinny uzyskać ZRID razem - w marcu br.

Ważne dla właścicieli nieruchomości przeznaczonych pod drogę: po 14 dniach od publicznego obwieszczenia o powyższej decyzji ZRID (w Mazowiecki Urząd Wojewódzki oraz Urząd Gminy Wiązowna - z datą 15.02.2018) - tylko przez 14 dni można się odwoływać. Potem już tylko inwestor, czyli GDDKiA wypłaci odszkodowania (patrz niżej info z GDDKiA) i na wiosnę można spodziewać się prac budowlanych.

[Schemat węzła "Góraszka" - źródło: GDDKiA - wieksza wersja w załączniku]

ZetKa

 Najpierw zaczną budowę S17 w Góraszce komentarze opinie

  • mieszkaniec - niezalogowany 2018-03-02 16:06:46

    To dlatego deweloper dozbud wykupił taaaki kawał ziemi w obok w Góraszce i buduje duże osiedle domków. Pewnie ktoś wiedział że za rok ceny ziemi 2x droższe będą.

  • beabea - niezalogowany 2018-03-02 16:20:15

    http://www.domygoraszka.pl/

Dodajesz jako: Zaloguj się