18°C bezchmurnie

Napad z bronią w Sobieniach

Kronika kryminalna, Napad bronią Sobieniach - zdjęcie, fotografia

Zwykły poniedziałek, 2 października, środek dnia, spokojna praca na budowie… Nic nie wskazywało na to, że to popołudnie okaże się tak szokujące dla trzech robotników. Nagle bowiem zobaczyli celującego w nich z broni obcego mężczyznę. W przeciwieństwie do tragicznych wydarzeń z Las Vegas z poprzedniego dnia, ten atak zakończył się dla napadniętych szczęśliwie. Jednak podobnie jak w USA, nikt wcześniej podobno nie podejrzewał napastnika o tak straszne zachowanie.

W zeszły poniedziałek o godzinie 14.00 grupa robotników ocieplających budynek w Sobieniach Szlacheckich została napadnięta przez sąsiada posesji, na której pracowali. Mężczyzna wszedł niespodziewanie na teren podwórka z bronią w ręku. Jak się później okazało, nie miał pozwolenia na jej posiadanie. Celował w trzech pracowników, grożąc, że ich zabije.

Powodem była prawdopodobnie nietrzeźwość sprawcy, który pomylił dni tygodnia i oskarżył mężczyzn o hałasowanie w niedzielę. Jego zdaniem, ich praca zakłócała odpoczynek w święty dzień. Być może przez skutki alkoholu nie zdążył zauważyć, że było już poniedziałkowe popołudnie. Robotnicy, choć przestraszeni, zdołali obezwładnić napastnika, po czym wezwali policję z Sobień - Jezior. Sprawca został zatrzymany. Poszkodowanych poinformowano, że za taki napad trafi do więzienia na trzy miesiące, co uspokoiło ich obawy o swoje dalsze bezpieczeństwo. Niestety, dwa dni później otrzymali wiadomość, że mężczyzna został wypuszczony z aresztu po 48 godzinach.

Grupa robotników zajmowała się ocieplaniem budynku w Sobieniach Szlacheckich od 26 września. Przez tydzień nie spotkały ich żadne problemy. Wykonywali swoje obowiązki jak za każdym razem. Ani razu nie mieli nawet okazji spotkania z sąsiadem, nie poznali go i nie zamienili żadnego słowa. Aż do czasu, kiedy 2 października ten prawie 60-letni mężczyzna zaatakował ich na miejscu pracy. Poczuli się zagrożeni, tym bardziej, że nie znają okolicy i sąsiadów. Wszyscy trzej pochodzą z województwa lubelskiego, a firma, w której pracują, znajduje się w Garwolinie. Nie wiedzą, co kolejnym razem może wymyślić sprawca i dlatego boją się o swoje życie. Zwłaszcza, że jeden z nich planuje w przyszłym miesiącu ślub.

Poszkodowani ze względu na swoje obawy postanowili poszukać więcej informacji na temat mężczyzny, który ich zaatakował. Jak się okazało, mieszka sam, ponieważ jego żona zmarła, a dzieci założyły własne rodziny. Nic jednak nie wskazywało na to, aby mógł stanowić zagrożenie. Z wiadomości uzyskanych od policji wynika, że funkcjonariusze dopełnili swojego obowiązku i zatrzymali sprawcę. To sąd zadecydował o jego wypuszczeniu, co oburzyło robotników, którzy nadal wykonują pracę na tym samym budynku.

Jak zapewnili poszkodowani – nie zamierzają pozostawić tej sprawy w takim stanie i zrobią wszystko, aby mężczyzna odpowiedział za nielegalne posiadanie broni oraz napad. Chcą dochodzić swoich praw, ponieważ -  jak każdy - dbają o własne bezpieczeństwo.

Weronika Świńczak

 

Na zdj.: Miejsce zdarzenia 2 października

Napad z bronią w Sobieniach komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2017-10-10 16:44:09

  Redakcjo,a może by tak redagować teksty przed publikacją? " nie posiadal pozwolenia na jej posiadanie" po polsku to to nie jest.

 • gość 2017-10-11 09:46:07

  Jak widać, potrzebna jest rewolucja w sądownictwie.

 • Gość2 - niezalogowany 2017-10-11 13:08:18

  Takie wlasnie prawo w polsce powinni takich w psychiatryku zamykac.szkoda tylko tych chlopakow bo ich psychika na tym ucierpiala. A najbardziej to ten mlody ktory bierze slub zero sprawiedliwosci. Pozadek to najpierw w tych sadach powinien byc zrobiony!!!!

 • Vlad - niezalogowany 2017-10-11 22:02:53

  Nie posiadał pozwolenia... czemu mnie to nie dziwi ? Ale nieee... w dalszym ciągu ograniczajmy dostęp do broni osobom chcącym posiadać ją legalnie! W końcu tacy porządni obywatele jak pan sąsiad mogliby się poczuć zagrożeni gdyby, nie daj Bóg, któryś z tych robotników posiadał swoją legalną broń i dopuścił się zbrodni przekroczenia obrony koniecznej. Jeszcze by, nie daj Bóg, pan sąsiad musiał zrezygnować z takich oczywistych czynności fizjologicznych jak wymierzanie po pijanemu sprawiedliwości swoją nielegalną bronią!

 • Andrzej Ko, Szwajcaria - niezalogowany 2017-10-12 23:11:39

  Gdyby gość posiadał nielegalną broń to sąsiedzi by go zibaczyli najwcześniej za kilka lat. Może to był pistolet na wodę, może zapalniczka w jształcie pistoletu? Przestańcie żeriwać na ludzkiej niewiedzy i robić z g..a sensację!

 • Gość - niezalogowany 2017-11-10 19:10:11

  Skrył się w szpitalu MSW i A.w Otwock ul.Prusa. Zamiast do więzienia skryli go w szpitalu dla Policjantów.

Dodajesz jako: Zaloguj się