27°C bezchmurnie

Narodowe Czytanie w powiecie otwockim

Imprezy, Narodowe Czytanie powiecie otwockim - zdjęcie, fotografia

W tym roku w ramach Narodowego Czytania cała Polska czytać będzie „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. Oto gdzie na terenie powiatu otwockiego możecie dołączyć się do akcji społecznej propagującej znajomość literatury narodowej.

Celestynów

Biblioteka Publiczna w Celestynowie zaprasza w sobotę 8 września o godz. 17.00 na lokalne wydarzenie, podczas którego czytamy „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. W programie również czytanie tekstów z Antologii Niepodległości, wystawa związana z bitwą warszawską 1920 r. oraz wykład „Od guwernera do korespondenta wojennego – Stefan Żeromski w okolicach Celestynowa”. Na deser - koncert piosenki literackiej w wykonaniu Pawła Melnarowicza (gitara i śpiew) oraz Przemysława Wojnarowskiego – pianino. Spotkanie odbędzie się na placu naprzeciwko Urzędu Gminy w Celestynowie. Wstęp wolny.

Józefów

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Olofa Palmego zaprasza na Narodowe Czytanie. W sobotę, 8 września o godz. 11.00, mieszkańcy Józefowa będą wspólnie czytać "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego. Czytanie odbędzie się na terenie szkoły przy ul. Mickiewicza 11. Czytają uczniowie, rodzice oraz zaproszeni goście. W programie przewidziano również śpiewanie pieśni patriotycznych. Organizatorzy zachęcają do przyniesienia swoich egzemplarzy "Przedwiośnia".

Osieck

Na wspólne czytanie „Przedwiośnia” w sobotę, 8 września  w parku w rynku zapraszają wójt gminy Osieck oraz Gminna Biblioteka Publiczna. Impreza przewidziana jest w godzinach 12.30-16.30. W programie oprócz czytania, warsztaty dla dzieci, słodki poczęstunek i trochę muzyki. 

Wiązowna

Na Narodowe Czytanie mieszkańców gminy zaprasza Biblioteka Publiczna Gminy Wiązowna. Wydarzenie odbędzie się w  Gminnym Parku Centrum, przy ul. Lubelskiej 30. Niepowtarzalny klimat do czytania tej pięknej lektury organizatorzy planują stworzyć poprzez stroje z epoki - 8 września o godzinie 11.00. W razie niesprzyjających warunków pogodowych czytanie odbędzie się w bibliotece przy ul. Kościelnej 41. 

Sobienie -Jeziory

Gminna Biblioteka Publiczna w Sobieniach-Jeziorach zaprasza na wspólne czytanie “Przedwiośnia” 8 września o godzinie 10.00. Uczestnicy spotykają się przed budynkiem OSP, ul. Duży Rynek

Karczew

Biblioteka w Karczewie przy ul. Widok 2 zaprasza na Narodowe Czytanie 8 września w godz. 11.00 -14.00. W programie oprócz czytania “Przedwiośnia”, będą ciekawostki o powieści oraz "flirt z Niepodległą" - gra w karty z cytatami utworów wydanych ok. 1918 r. 

Otwock

• Powiatowa Biblioteka Publiczna zaprasza na Narodowe Czytanie “Przedwiośnia” 8 września o godzinie 11.00 w swojej siedzibie - ul. Pułaskiego 3a, Otwock.

• Miejska Biblioteka Publiczna w Otwocku zaprasza serdecznie wszystkich mieszkańców Otwocka do wspólnego czytania 9 września o godz. 13.30 w Teatrze im S. Jaracza. Uczestnikami spotkania będą czytelnicy i zaproszeni goście ze specjalnym udziałem Małgorzaty Lewińskiej, odtwórczyni roli Laury w ekranizacji powieści  „Przedwiośnie” w reżyserii Filipa Bajona. Nasz gość specjalny odczyta fragmenty powieści i podzieli się z nami wspomnieniami z planu filmowego. Na zakończenie przygotowany zostanie krótki recital i poczęstunek dla wszystkich uczestników spotkania.

 

Narodowe Czytanie w powiecie otwockim komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się