PILNE

Niepodległościowy turniej siatkówki w Celestynowie

Piłka siatkowa, Niepodległościowy turniej siatkówki Celestynowie - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 3
  • Fotka nr 1 z 3
  • Fotka nr 2 z 3

W niedzielę, 11 listopada w hali sportowej w Celestynowie już po raz drugi odbył się Niepodległościowy Turniej Piłki Siatkowej. Celem wydarzenia było uczczenie stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Do turnieju zaproszone zostały drużyny złożone z przedstawicieli służb mundurowych, samorządowców, oświaty i przedsiębiorców gminy Celestynów i powiatu otwockiego. Zgłosiło się osiem drużyn: OSP Regut, OSP Podbiel, OSP Dąbrówka, Samorządowcy Gminy Celestynów, Oświata Gminy Celestynów, Hurtownia AGD Dora, Wojskowy Ośrodek Farmacji i Techniki Medycznej i Klasy Mundurowe Zespołu Szkół Ekonomiczno – Gastronomicznych w Otwocku.
W pierwszej fazie turnieju drużyny zostały podzielone na dwie grupy „A” i „B”. Rywalizacja w obydwu grupach była bardzo zacięta i dopiero po ostatnich meczach grupowych okazało się, kto awansował do najlepszej czwórki. W pierwszym meczu półfinałowym spotkały się drużyny ZSEG Otwock i OSP Regut. Pierwszy set to pewne zwycięstwo klas mundurowych 15-9. Początek drugiego seta zapowiadał szybkie zwycięstwo mundurowych z Otwocka, jednak druhowie z OSP Regut pokazali charakter i dopiero po walce na przewagi punktowe ulegli drużynie klas mundurowych 18-16. Drugi półfinał to bardzo wyrównany pojedynek pomiędzy Wojskowym Ośrodkiem Farmacji i Techniki Medycznej a Oświatą Gminy Celestynów. Po rozegraniu pierwszych dwóch setów na tablicy wyników widniał wynik 1-1, do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był trzeci set, który po walce punkt za punkt wygrali gracze Oświaty.
Mecz o trzecie miejsce odbył się pomiędzy WOFiTM – OSP Regut. Również w tym meczu nie była widoczna przewaga żadnej z drużyn, jednak więcej zimnej krwi w końcówkach obydwu setów zachowali strażacy z Reguta i tym samym wygrali cały mecz 2-0 i zdobyli trzecie miejsce.

O godzinie 20:30 zaczął się długo oczekiwany mecz finałowy Niepodległościowego Turnieju Piłki Siatkowej. Po przeciwnych stronach siatki do sportowej walki stanęły drużyny Oświaty Celestynów i Klas Mundurowych ZSEG z Otwocka. Początek meczu to gra punkt za punkt, jednak w drugiej połowie pierwszego seta uczniowie klas mundurowych wypracowali sobie kilkupunktową przewagę, której nie oddali do końca pierwszej partii spotkania. Podrażniona przegraną w pierwszym secie drużyna Oświaty postawiła bardzo wysoko poprzeczkę rywalom w drugiej partii. Po świetnych zagrywkach i skutecznych blokach zawodnicy Oświaty doprowadzili do remisu w meczu finałowym. Po raz drugi do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był trzeci set. Tie-break pokazał nam świetne akcje i kwintesencję siatkówki. Reprezentanci Oświaty Gminy Celestynów w kluczowych momentach okazali się lepsi i tym samym zwyciężyli w Niepodległościowym Turnieju Piłki Siatkowej!

Organizatorem imprezy sportowej był Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Celestynowie. Puchary i pamiątkowe medale wręczyli: wójt gminy Celestynów Witold Kwiatkowski, zastępca wójta Piotr Rosłoniec i przewodniczący Komisji Kultury, Sportu i Oświaty Wiktor Piasecki. Patronatem medialnym objęli turniej: TVC telewizja Celestynów, gazeta ,,Celestynka” i tygodnik iOtwock.info.
Wszystkim uczestnikom turnieju dziękujemy za udział, a zwycięzcom gratulujemy!